Reklama
reklama

Bývalý kravín možná někdo zapálil, škoda je půl milionu korun

Škodu půl milionu korun způsobil čtvrteční požár bývalého kravína v Petrově na Blanensku. V hospodářském stavení měli zemědělci uskladněnou slámu. Hasiči na místě zasahovali více než osm hodin, člen dobrovolné jednotky se při tom lehce zranil. Podle policie může jít i o úmyslné zapálení. 

Hořet začalo po patnácté hodině a hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Po příjezdu museli především uchránit sousední budovu seníku, kam by se plameny mohly rychle rozšířit.

"To se podařilo, a požár tak zachvátil pouze budovu o rozměrech asi 60 na 15 metrů a další okolí již neohrožoval,“  uvedl  mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči likvidovali plameny šesti vodními proudy kolem budovy a jedním proudem z koše automobilového žebříku. Při zásahu se na noze lehce zranil jeden dobrovolný hasič. Na místě byl ošetřen. Část prohořívající slámy hasiči vyvezli pomocí nakladače na pole, kde ji nechali pod kontrolou dohořet. Zásah trval až do půlnoci.

Letos se na Blanensku jedná o požár s největší předběžně stanovenou škodou. „Vyšetřovatel hasičů na místě nevyloučil cizí zavinění, případ šetří policisté, kteří zde budou dnes ohledávat místo činu. Předběžná škoda byla vyčíslena na půl milionu korun,“  uvedla v požáru mluvčí policie Iva Šebková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře