Reklama
reklama

Bývalý kravín možná někdo zapálil, škoda je půl milionu korun

Škodu půl milionu korun způsobil čtvrteční požár bývalého kravína v Petrově na Blanensku. V hospodářském stavení měli zemědělci uskladněnou slámu. Hasiči na místě zasahovali více než osm hodin, člen dobrovolné jednotky se při tom lehce zranil. Podle policie může jít i o úmyslné zapálení. 

Hořet začalo po patnácté hodině a hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Po příjezdu museli především uchránit sousední budovu seníku, kam by se plameny mohly rychle rozšířit.

"To se podařilo, a požár tak zachvátil pouze budovu o rozměrech asi 60 na 15 metrů a další okolí již neohrožoval,“  uvedl  mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči likvidovali plameny šesti vodními proudy kolem budovy a jedním proudem z koše automobilového žebříku. Při zásahu se na noze lehce zranil jeden dobrovolný hasič. Na místě byl ošetřen. Část prohořívající slámy hasiči vyvezli pomocí nakladače na pole, kde ji nechali pod kontrolou dohořet. Zásah trval až do půlnoci.

Letos se na Blanensku jedná o požár s největší předběžně stanovenou škodou. „Vyšetřovatel hasičů na místě nevyloučil cizí zavinění, případ šetří policisté, kteří zde budou dnes ohledávat místo činu. Předběžná škoda byla vyčíslena na půl milionu korun,“  uvedla v požáru mluvčí policie Iva Šebková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře