Reklama
reklama

Bývalý kravín možná někdo zapálil, škoda je půl milionu korun

Škodu půl milionu korun způsobil čtvrteční požár bývalého kravína v Petrově na Blanensku. V hospodářském stavení měli zemědělci uskladněnou slámu. Hasiči na místě zasahovali více než osm hodin, člen dobrovolné jednotky se při tom lehce zranil. Podle policie může jít i o úmyslné zapálení. 

Hořet začalo po patnácté hodině a hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Po příjezdu museli především uchránit sousední budovu seníku, kam by se plameny mohly rychle rozšířit.

"To se podařilo, a požár tak zachvátil pouze budovu o rozměrech asi 60 na 15 metrů a další okolí již neohrožoval,“  uvedl  mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči likvidovali plameny šesti vodními proudy kolem budovy a jedním proudem z koše automobilového žebříku. Při zásahu se na noze lehce zranil jeden dobrovolný hasič. Na místě byl ošetřen. Část prohořívající slámy hasiči vyvezli pomocí nakladače na pole, kde ji nechali pod kontrolou dohořet. Zásah trval až do půlnoci.

Letos se na Blanensku jedná o požár s největší předběžně stanovenou škodou. „Vyšetřovatel hasičů na místě nevyloučil cizí zavinění, případ šetří policisté, kteří zde budou dnes ohledávat místo činu. Předběžná škoda byla vyčíslena na půl milionu korun,“  uvedla v požáru mluvčí policie Iva Šebková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře