Reklama
reklama

Boskovičtí rozhodovali o stavbě sportovní haly. Referendum je ale neplatné

Historicky první referendum se v pátek uskutečnilo v Boskovicích. Ve dvanácti volebních místnostech Boskovičtí hlasovali, zda přejí vybudovat novou sportovní halu ve Slovákově ulici. Referendum je bohužel neplatné, k urnám nepřišel dostatečný počet voličů.

Radnice se lidí ptala, zda požadují, aby orgány města Boskovice učinily v samostatné působnosti rozhodnutí k tomu, aby nebyla zahájena stavba sportovní haly na ulici Slovákova v Boskovicích.

Tamní pozemky v centru Boskovic totiž patří městu, což by zásadně snížilo náklady na výstavbu sportovního komplexu. Odpůrci ale argumentovali nestabilním podložím v této lokalitě. Obávají se, že stavba zničí zelené prostranství v centru města a zhorší možnosti parkování.

Pokud by vedení Boskovic přesunulo stavbu do navrhovaných prostor u koupaliště, muselo by pozemky v lokalitě Červená zahrada odkoupit za desítky milionů korun, což by stavbu haly výrazně prodražilo.

Víceúčelová sportovní hala měla původně stát 56 milionů, po veřejné soutěži se podařilo cenu snížit na necelých 40 milionů korun.

K platnosti rozhodnutí v místním referendu bylo potřeba účasti alespoň 35 % voličů.  „Počet oprávněných osob, kterým byly vydány hlasovací lístky a úřední obálky byl 2 088 z celkového počtu 9 362 oprávněných osob zapsaných ve výpisech ze seznamu oprávněných osob, což je 22, procent. Místní referendum je neplatné,“ uvedla vedoucí odboru městského úřadu v Boskovicích Iva Močičková.

V Boskovicích celkem 2 088 voličů odevzdalo platné hlasovací lístky, 1 386 voličů odpovědělo ANO, 669 odpovědělo NE a 27 voličů se zdrželo hlasování.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Komentáře