Reklama
reklama

Boskovičtí rozhodovali o stavbě sportovní haly. Referendum je ale neplatné

Historicky první referendum se v pátek uskutečnilo v Boskovicích. Ve dvanácti volebních místnostech Boskovičtí hlasovali, zda přejí vybudovat novou sportovní halu ve Slovákově ulici. Referendum je bohužel neplatné, k urnám nepřišel dostatečný počet voličů.

Radnice se lidí ptala, zda požadují, aby orgány města Boskovice učinily v samostatné působnosti rozhodnutí k tomu, aby nebyla zahájena stavba sportovní haly na ulici Slovákova v Boskovicích.

Tamní pozemky v centru Boskovic totiž patří městu, což by zásadně snížilo náklady na výstavbu sportovního komplexu. Odpůrci ale argumentovali nestabilním podložím v této lokalitě. Obávají se, že stavba zničí zelené prostranství v centru města a zhorší možnosti parkování.

Pokud by vedení Boskovic přesunulo stavbu do navrhovaných prostor u koupaliště, muselo by pozemky v lokalitě Červená zahrada odkoupit za desítky milionů korun, což by stavbu haly výrazně prodražilo.

Víceúčelová sportovní hala měla původně stát 56 milionů, po veřejné soutěži se podařilo cenu snížit na necelých 40 milionů korun.

K platnosti rozhodnutí v místním referendu bylo potřeba účasti alespoň 35 % voličů.  „Počet oprávněných osob, kterým byly vydány hlasovací lístky a úřední obálky byl 2 088 z celkového počtu 9 362 oprávněných osob zapsaných ve výpisech ze seznamu oprávněných osob, což je 22, procent. Místní referendum je neplatné,“ uvedla vedoucí odboru městského úřadu v Boskovicích Iva Močičková.

V Boskovicích celkem 2 088 voličů odevzdalo platné hlasovací lístky, 1 386 voličů odpovědělo ANO, 669 odpovědělo NE a 27 voličů se zdrželo hlasování.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře