Reklama
reklama

Blansko bude vybírat nového starostu. Jsou tři kandidáti

Nově zvolený poslanec a starosta Blanska Lubomír Toufar oznámil svoji rezignaci k 31. prosinci na svůj post ve vedení města. O tom, kdo bude jeho nástupcem, rozhodnou členové místní organizace sociální demokracie na svém zasedání 5. prosince.

"Dávám přednost poslaneckému mandátu. Na starostu rezignuji k poslednímu prosinci," potvrdil Lubomír Toufar. Zároveň uvedl, že počítá s tím, že sociální demokraté mají podle koaliční smlouvy na blanenské radnici nárok na post starosty.

Nástupce vyberou z trojice Ivo Polák, Michal Souček, Miroslav Starý. 17. prosince bude kandidaturu nového starosty řešit zastupitelstvo města. V Blansku se v souvislosti s novým starostou nejčastěji skloňuje jméno bývalého radního Jihomoravského kraje Ivo Poláka. Pětapadesátiletý Polák byl v letech 2002 až 2008 prvním místostarostou Blanska. V současnosti pracuje ve společnosti Letiště Brno jako manažer školícího centra.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře