Reklama
reklama

Atletika dostala ve Slavkově zelenou

Chátrající atletický stadion čeká na podzim první fáze rekonstrukce. Ministerstvo školství totiž podpořilo projekt dotací ve výši patnáct milionů korun, dalších šest milionů přislíbil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Částku, kterou je možno v první fázi oprav proinvestovat, doplní ještě pět milionů korun uvolněných z městské pokladny.

Podzimní rekonstrukce se zaměří především na čtyřsetmetrový běžecký ovál, který získá nejen nový povrch, ale potřebuje rovněž nový podklad a vybavení pro překážkový běh. Měnit se bude také jeho zalomení, aby se zde mohly pořád atletické závody, získá tvar půloblouku. Dále budou přestavěny vysoké opěrné zídky a vyřeší se i odtok dešťové vody. V budoucích letech se obnovy dočká i zázemí pro další lehkoatletické disciplíny.

Moderní atletický stadion budou využívat především žáci ze slavkovských škol, modernizaci uvítá i sportovní klub Atletika Slavkov u Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře