Reklama
reklama

Aqualand je vlna zábavy. Pozor však na zranění a sundejte stříbro. Ve vodě černá

Od otevření jednoho z největších aquaparků v republice je kolem něj rušno. Nejdřív se probírala vysoká cena za vstupné, pak drahé jídlo v restauracích a nakonec bezpečnost nebo nebezpečnost tobogánů. V současné době už zranění návštěvníci jednají s Aqualandem Moravia, který stojí v Pasohlávkách přímo na břehu Novomlýnských nádrží, o odškodnění. Redakce Centrumnews proto na vlastní kůži vyzkoušela aquapark a hledala jeho chyby i pozitiva.

Ze statistik jihomoravských záchranářů vyplývá, že od začátku srpna do 10. září vyjeli do oblasti Aqualandu Moravia dvaadvacetkrát. Mluvčí bazénového komplexu přiznává osmnáct drobných zranění.

Aqualand je ale opravdu „land“. Je obrovský. Velkorysá bazénová plocha s mnoha chrliči a předěly – Neptunárium a pak hala s tobogány Adrenalium je větší než cokoliv, co jsem kdy v souvislosti s bazény jako plavec a s tobogány v roli rodiče dvou kluků, viděla. Bazény v sousedním Rakousku v Laa jsou oproti Pasohlávkám jen plivátka.

Zábavní park je otevřen krátce, a proto překvapuje, že lidé, kteří byli u projektu a jeho realizace, nemysleli na to, že plavci budou u bazénu a pod tobogány chodit bosí. Podlaha prakticky všude pekelně klouže, pod tobogány se tvoří louže a na některých místech je navíc znát, že šlapeme po čistícím přípravku, který skluz ještě podporuje. Na nerezové podlaze na můstcích ve vnitřní části bazénu musíte přímo balancovat. Že je povrch kluzký, upozorňuje cedulka.

Že se tedy v Aqualandu někdo zraní, mě nepřekvapuje. Přepočteno ale na velikost plochy a počet návštěvníků – kapacita je 8000 tisíc lidí - se určitě dá počet zranění srovnat s počtem zranění na běžném bazénu. Do Aqualandu navíc nejdete ležet, nebo volně plavat. Jdete se bavit, což také podporuje možnost zranění. A tobogány? U těch, u kterých to nepředpokládáte, jsou pekelně rychlé. Na jiném se zas klidně můžete odstrkovat rukama. Například dvouproudová skluzavka Niagára vypadá „na začátek“ že ji sjedou i malé děti, ale rychlostí, kterou jsem vletěla do bazénu, mi poskočil žaludek. Ten se zatočí i v zatáčkách tobogánů Wild River, Yellow Crash nebo Sky Drive. Mají ale nejnižší náročnost – na rozjezd.

Nejzajímavějším tobogánem je Magic Hole. Nepoužívá se tam raft a jedním z dílů tobogánu jsou dva průhledné bloky. Zhluboka jsem se nadechla a vteřinu doufala, že to není díra a že přejedu.

Samotnou kapitolou jsou pro tobogány tři osoby. Raft není pro dva, ale pro tři. Tobogán pak není o průřezu klasického kruhu, ale ve tvaru ležaté nuly a jsou tam skokánky.

Pokud chcete opravdu adrenalin, doporučuji vnitřní U-Wave, což je obrovská U rampa nebo Supecrater - trychtýř. Právě na něm ale dochází k nejvíce zraněním, raft je totiž při vjezdu do trychtýře náchylný k převrhnutí. Ale co je důležité! Necáká tu jen voda, ale i adrenalin. Šli jsme do toho, jednou, dvakrát, třikrát – jako malé děti.

Pozor musíte dávat na různá omezení pro děti. Někde jsou atrakce omezeny výškou 120 a 140 cm, někde i věkem. Co mně ve vnitřním komplexu chybělo, ven jsme se na konci září odvážili proplavat jen do teplého bazénu, byla atrakce pro děti mezi pěti až devíti roky. Dvě malé skluzavky v brouzdališti jim už nestačí a na 105 metrů dlouhý tobogán, kde se musí posadit samotní na raft, ještě nestačí.

Parkoviště před aquaparkem (300 míst) je docela velké, otázkou je , zda o víkendech pojme všechna auta návštěvníků.  Vstupné se dočkalo úpravy. Za snížené tam ve všední den můžete přijít na tři hodiny i dopoledne. Celým pobytem v Pasohlávkách provází  „hodinky“ s čipem, na který můžete po celém komplexu nakupovat do limitu 1800 Kč. Co se týče jídla, je skvělé, ale extrémně předražené. V každém takovémto komplexu to ale tak je. Lidé nikam jinam jít nemůžou, takže za to zaplatí.

Fajn věcí jsou velké – opravdu velké vířivky ve vnitřní hale Neptunaria, ve kterých je geotermální voda o teplotě 35 °C. Stejná voda je i v hlavním bazénu. Tady ale pozor! Voda pravděpodobně obsahuje sirovodík a pokud na sobě máte stříbrné šperky, zčernají. I když na tento fakt údajně upozorňují piktogramy u bazénu, nevšimla jsem si jich. Možná by mohla varovat slečna v pokladně, nebo paní, která v hale upozorňuje, kde si máte vyzout boty.

Aqualand ale určitě doporučuji navštívit. V okolí žádný takový komplex není a zábavy nejen na tobogánech jsme si užili neskutečně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře