Reklama
reklama

Američan Kevin Dahlgren je obviněn ze čtyřnásobné vraždy. Hrozí mu doživotí.

Vyšetřování vraždy čtyř lidí je u konce, policie z ní obvinila Kevina Dahlgrena, příbuzného obětí. Ten je v současné době ve vazbě v brněnských Bohunicích a za skutek mu hrozí doživotní trest. Podle kriminalistů nepochybně vraždil on, motiv činu však stále není známý.

Policie ukončila vyšetřování čtyřnásobné vraždy, která se stala v roce 2013 v Brně-Ivanovicích a předala Krajskému zastupitelství v Brně návrh na podání žaloby na Kevina Dahlgrena. V pondělí o tom informovala mluvčí jihomoravské policie Petra Ledabylová.

Čtyřiadvacetiletý Američan je od srpna 2015, kdy jej vydaly úřady USA českým orgánům, ve vazbě v  Brně Bohunicích. Podle vyšetřovatelů v květnu roku 2013 nepochybně vraždil on. Klíčový byl pro kriminalisty posudek psychiatra, podle kterého si byl Dahlgren v době vraždy vědom důsledku svého jednání a je proto rovněž za své činy trestně odpovědný.

Kevin Dahlgren je obviněn z vraždy své sestřenice, jejího manžela a jejich dvou synů. Po činu založil v rodinném domě požár, těla objevili při likvidaci požáru až hasiči. Američan se pokusil ještě ihned odletět do své vlasti, na letišti jej ale zadržela americká policie. Dahlgren je vůbec prvním americkým občanem, kterého vydaly USA českým úřadům ke stíhání.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře