Reklama
reklama

Amazon má zájem o centrum v Brně i nadále. Potvrdili to představitelé společnosti

V úterý se primátor města Brna Roman Onderka setkal v Lucemburku s čelnými představiteli společnosti Amazon Timothym Collinsem (Director European Operations) a Raimundem Paetzmannem (Director CS/OPS Real Estate EMEA), za přítomnosti generálního ředitele developerské společnosti CTP Invest Remona L. Vose. Schůzka na nejvyšší úrovni jednoznačně potvrdila přetrvávající zájem společnosti Amazon vybudovat logistické centrum ve městě Brně.

„Byl jsem osobně ubezpečen, že americká společnost Amazon má i nadále prioritní zájem vybudovat logistické centrum pro střední a východní Evropu právě v Brně a o žádné jiné lokalitě za stávající situace vážně neuvažuje. Nyní bude vedení společnosti čekat na výsledky hlasování Zastupitelstva města Brna, které bude tento bod projednávat na svém nejbližším zasedání,“ uvedl k závěrům setkání primátor města Brna Roman Onderka.  

Rada města Brna schválila 26. února 2014 dodatek č. 1 k nájemní smlouvě o poskytnutí příspěvku a smlouvě o uzavření budoucí kupní smlouvy ze dne 30. 12. 2013 s firmou Amazon zastoupenou v současné době společností CTP Invest, spol. s r. o., a Bor Logistics, spol. s r. o. Návrh dodatku projedná Zastupitelstvo města Brna na svém zasedání dne 18. března 2014.

„Rada města Brna dala jasný signál firmě Amazon, že Brno o tuto investici a vznik více než tisíce pracovních míst stojí, a osobně jsem velmi rád, že členové nejvyššího vedení společnosti Amazon nyní potvrdili svůj trvající zájem o realizaci investice právě v Brně. Konečné rozhodnutí je na zastupitelích města Brna a já pevně věřím, že svým hlasem podpoří tuto bezesporu výjimečnou příležitost pro Brno,“ dodal primátor Onderka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře