Reklama
reklama

Amazon má zájem o centrum v Brně i nadále. Potvrdili to představitelé společnosti

V úterý se primátor města Brna Roman Onderka setkal v Lucemburku s čelnými představiteli společnosti Amazon Timothym Collinsem (Director European Operations) a Raimundem Paetzmannem (Director CS/OPS Real Estate EMEA), za přítomnosti generálního ředitele developerské společnosti CTP Invest Remona L. Vose. Schůzka na nejvyšší úrovni jednoznačně potvrdila přetrvávající zájem společnosti Amazon vybudovat logistické centrum ve městě Brně.

„Byl jsem osobně ubezpečen, že americká společnost Amazon má i nadále prioritní zájem vybudovat logistické centrum pro střední a východní Evropu právě v Brně a o žádné jiné lokalitě za stávající situace vážně neuvažuje. Nyní bude vedení společnosti čekat na výsledky hlasování Zastupitelstva města Brna, které bude tento bod projednávat na svém nejbližším zasedání,“ uvedl k závěrům setkání primátor města Brna Roman Onderka.  

Rada města Brna schválila 26. února 2014 dodatek č. 1 k nájemní smlouvě o poskytnutí příspěvku a smlouvě o uzavření budoucí kupní smlouvy ze dne 30. 12. 2013 s firmou Amazon zastoupenou v současné době společností CTP Invest, spol. s r. o., a Bor Logistics, spol. s r. o. Návrh dodatku projedná Zastupitelstvo města Brna na svém zasedání dne 18. března 2014.

„Rada města Brna dala jasný signál firmě Amazon, že Brno o tuto investici a vznik více než tisíce pracovních míst stojí, a osobně jsem velmi rád, že členové nejvyššího vedení společnosti Amazon nyní potvrdili svůj trvající zájem o realizaci investice právě v Brně. Konečné rozhodnutí je na zastupitelích města Brna a já pevně věřím, že svým hlasem podpoří tuto bezesporu výjimečnou příležitost pro Brno,“ dodal primátor Onderka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře