Reklama
reklama

Aktuálně z D1 před Brnem. Nafta z nákladního automobilu uzavřela dálnici

Na dálnici D1 ve směru na Brno došlo poblíž Ostrovačic po poledni k dopravní nehodě kamiónu a osobního automobilu Honda, kterému v plné rychlosti praskla zadní pneumatika. 

Těžce ovladatelný vůz narazil do předjížděného náklaďáku a poškodil jeho nádrže, z nichž vyteklo nejméně tisíc litrů nafty. Nehoda se sice obešla bez zranění, ale pro úklid vozovky od nebezpečně kluzké nafty bylo nutné dálnici ve směru na Brno uzavřít. Objízdná trasa vede po okresních komunikacích přes Ostrovačice, Říčany a Rosice. Na dálnici se řidiči napojí na exitu Kývalka. Na úzké silnici na objízdné trase, zvláště při průjezdu obcemi i přes řízení dopravy policejními hlídkami dochází k dopravním komplikacím. Odhad likvidace ekologické havárie je několik hodin.

V 15: 40 hodin byl zprůjezdněn levý jízdní pruh. V krátké době by měl být dokončen i úklid pravého jízdního pruhu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře