Reklama
reklama

Zvířata potřebovala pomoc hasičů. Kůň uvázl ve strouze, pes spadl do studny

Zachránit koně, který zapadl na kraji Jedovnic na Blanensku do rozbahněné strouhy, vyrazili v neděli odpoledne brněnští hasiči. O dvacet minut později vyjížděli hasiči k záchraně psa ze studny v Drásově na Brněnsku.

Hasiči u strouhy na okraji Jedovnice na místě podvlekli pod koněm textilní popruhy a manuálně odlehčovali zapadené zvíře. "Vyčkávali na příjezd jeřábu. Během toho se podařilo koně natolik přizvednou, že se již svépomocí dostal z mokré strouhy ven. Zvíře nebylo viditelně zraněno," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

  
O několik minut později vyjížděli hasiči k záchraně psa ze studny v Drásově na Brněnsku. Z brněnské stanice přijeli na pomoc hasiči-lezci. Pes zůstal asi třicet metrů hluboko ve studni. "Hasiči pomocí detekčního přístroje zjistili, že uvnitř studny není pro zasahující dostatek kyslíku. S dýchacím přístrojem na zádech však nebylo možné, vzhledem k nedostatku prostoru, do studny slanit. Hasiči proto museli dýchací přístroj zavěsit na lano a spouštět současně se zasahujícím hasičem," popsal zásah Mikoška.
Psa se podařilo dostat z vody. Byl bez viditelného zranění předán majiteli. Hasiči pak zajistili provizorní zakrytí volně přístupné studn. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře