Reklama
reklama

Zvířata potřebovala pomoc hasičů. Kůň uvázl ve strouze, pes spadl do studny

Zachránit koně, který zapadl na kraji Jedovnic na Blanensku do rozbahněné strouhy, vyrazili v neděli odpoledne brněnští hasiči. O dvacet minut později vyjížděli hasiči k záchraně psa ze studny v Drásově na Brněnsku.

Hasiči u strouhy na okraji Jedovnice na místě podvlekli pod koněm textilní popruhy a manuálně odlehčovali zapadené zvíře. "Vyčkávali na příjezd jeřábu. Během toho se podařilo koně natolik přizvednou, že se již svépomocí dostal z mokré strouhy ven. Zvíře nebylo viditelně zraněno," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

  
O několik minut později vyjížděli hasiči k záchraně psa ze studny v Drásově na Brněnsku. Z brněnské stanice přijeli na pomoc hasiči-lezci. Pes zůstal asi třicet metrů hluboko ve studni. "Hasiči pomocí detekčního přístroje zjistili, že uvnitř studny není pro zasahující dostatek kyslíku. S dýchacím přístrojem na zádech však nebylo možné, vzhledem k nedostatku prostoru, do studny slanit. Hasiči proto museli dýchací přístroj zavěsit na lano a spouštět současně se zasahujícím hasičem," popsal zásah Mikoška.
Psa se podařilo dostat z vody. Byl bez viditelného zranění předán majiteli. Hasiči pak zajistili provizorní zakrytí volně přístupné studn. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře