Reklama
reklama

Ztraceného studenta hledali strážníci dvě hodiny. Napadl ho pes, schoval se v křoví

Pětadvacetiletého studenta z Opavska, který se ztratil na vycházce mezi brněnskými Soběšicemi a Obřany, hledalo hned několik strážníků. Mladý muž se totiž skrýval v křoví před psem, který ho na cestě napadl a jen díky mobilu si mohl přivolat pomoc.

Na cestě po turistické značce ze Soběšic ve směru na Obřany se mu nečekaně na trase objevil velký pes, který na něj útočil. Mladík se snažil psovi uniknout, ale protože neznal okolí Brna, tak se ztratil. „Na tísňové lince řekl, že vůbec netuší, kde se nachází a jen dokázal popsat okolí místa, kde se ukrýval před agresivním psem. Ze křoví nechtěl vyjít ze strachu, že jej pes zase napadne,“ popsala mluvčí strážníků Denisa Kapitančiková.

 

Strážníci pětadvacetiletého muže vytrvale hledali pomocí služebních píšťalek a zkoušeli tak, zda je mladík slyší a zpětně reaguje do telefonu. Vzhledem k mrazivým podmínkám a blížící se tmě se snažily všechny hlídky strážníků vynaložit maximální úsilí k nalezení ztraceného muže a do pátrání se zapojila také jednotka operativního zásahu a psovodi. „Vše naštěstí skončilo dobře, hledaného mladíka se strážníkům podařilo najít na Mlýnském nábřeží v Obřanech po téměř dvouhodinovém pátrání,“ dodala Kapitančiková.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře