Reklama
reklama

Ztraceného studenta hledali strážníci dvě hodiny. Napadl ho pes, schoval se v křoví

Pětadvacetiletého studenta z Opavska, který se ztratil na vycházce mezi brněnskými Soběšicemi a Obřany, hledalo hned několik strážníků. Mladý muž se totiž skrýval v křoví před psem, který ho na cestě napadl a jen díky mobilu si mohl přivolat pomoc.

Na cestě po turistické značce ze Soběšic ve směru na Obřany se mu nečekaně na trase objevil velký pes, který na něj útočil. Mladík se snažil psovi uniknout, ale protože neznal okolí Brna, tak se ztratil. „Na tísňové lince řekl, že vůbec netuší, kde se nachází a jen dokázal popsat okolí místa, kde se ukrýval před agresivním psem. Ze křoví nechtěl vyjít ze strachu, že jej pes zase napadne,“ popsala mluvčí strážníků Denisa Kapitančiková.

 

Strážníci pětadvacetiletého muže vytrvale hledali pomocí služebních píšťalek a zkoušeli tak, zda je mladík slyší a zpětně reaguje do telefonu. Vzhledem k mrazivým podmínkám a blížící se tmě se snažily všechny hlídky strážníků vynaložit maximální úsilí k nalezení ztraceného muže a do pátrání se zapojila také jednotka operativního zásahu a psovodi. „Vše naštěstí skončilo dobře, hledaného mladíka se strážníkům podařilo najít na Mlýnském nábřeží v Obřanech po téměř dvouhodinovém pátrání,“ dodala Kapitančiková.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře