Reklama
reklama

Znovu rozhodovaly nájezdy. Jako specialista se ukázal mladý Růžička

Solidní výkon předvedli hokejisté brněnské Komety na ledě Slavie. Měli i více šancí, přežili mnoho oslabení, přesto opět selhali v nájezdech. Velká škoda, protože výkon nebyl vůbec špatný. Skóre v první třetině otevřel Roman Erat, na začátku druhé části vyrovnal kapitán Petr Kadlec a na nájezdy byl stoprocentní Vladimír Růžička. Slavia má dva body, Brno získalo jeden. Slavia - Kometa 2:1sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0).

Oba týmy vstoupily do utkání s nedávno aktualizovanou soupiskou. Zatímco do sestavy domácích se po zranění vrátil kapitán Petr Kadlec, Kometa už nastoupila bez centra Tomáše Divíška, kterého vyměnila za Patrika Lušňáka do Chomutova. Nová brněnská akvizice však do zápasu nenastoupila.
Brňané, podporovaní neobvykle prořídlou hordou příznivců, začali pěkně zostra. Už v druhé minutě se po své kličce dostal do obrovské šance Hruška, ale nedokázal puk nasměrovat do prázdné brány. V dalším průběhu se však Kometa stáhla spíš do defenzívy a slávisté byli na puku častěji. Významně hrozit ale nedokázali a pohrdli dvěma po sobě jdoucími přesilovkami.
Do vedení šli hosté. V 16. minutě o sobě znovu dala výrazně vědět Kometa. Zohorna dostal luxusní pas do mezikruží, ale jeho střela z první skončila jen na chráničích slávistického brankáře Furcha. Nicméně, Brňané se dostali do tlaku, který podtrhli brankou z 18. minuty. Roman Erat najížděl v tandemu na jediného soupeřova obránce. Namísto střely zvolil přihrávku, která se odrazila od hole slávistického obránce za Furchova záda. (0:1). Hosté měli celkově ze hry více a právem vedli.
Od úvodní buly prostřední periody uplynulo jedenadvacet vteřin a začínalo se znovu „od nuly“. Micka nabil Petru Kadlecovi na modrou, odkud obránce sešívaných vypálil a i díky zakrytému výhledu brněnského gólmana Faltera skóroval (1:1).
Skóre symbolicky odpovídalo obrázku hry. Mužstva bojovala o převahu nad tím druhým, ale vedlo to jen k přetahované o puk a zbytečnému šetření brankářů. Po půli třetiny ale konečně bylo „veselo“. Domácí bek Kuboš zkomplikoval Dlouhého únik odhozenou holí, a brněnský útočník tak dostal dárek v podobě trestného střílení (!). Gól však nedal, Furchův pravý beton byl proti. Krátce poté rozhodčí naděloval znovu. Slavia hrála dvojnásobnou přesilovku, ale po vzoru Komety také pohrdla slibnou příležitostí na změnu gólového účtu utkání. Nic, co by přispělo k rozuzlení zápasu, jsme už ve druhé třetině neviděli. S hubeným skóre do prodloužení.
Několik minut po startu závěrečné části dostal Jakub Svoboda přihrávku za slávistickou obranu, ale svůj nadějně vypadající souboj s Furchem nezvládnul. Přes tento zmar Kometa nezahálela a domácí celek přehrávala. Devět minut před koncem základní hrací doby se nechal vyloučit kapitán sešívaných, a nic tak nenasvědčovalo tomu, že se slávisté z modrého lisu vymaní. Trenér Růžička ke zklidnění svých svěřenců raději ke konci využil třicetiminutový time-out. Utkání se tak protáhlo nad rámec tří částí.
V nájezdech se jako první prosadil Vojtěch Němec, který byl dnes až třináctým útočníkem, nicméně Vladimír Růžička dvěma úspěšnými nájezdy překlopil skóre na stranu Pražanů a domácí tak berou dva body.
Slavia: Furch - Kadlec, Kempný, Kuboš, Dresler, Koma, Kučný, Kolařík - Skokan, P. Jelínek, Tomica - Vrdlovec, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Poletín, Klhůfek, Stránský, Micka.
Kometa: Falter - Bičánek, Švrček, Dujsík, Žižka, Malec, Valach - T. Svoboda, J. Hruška, J. Svoboda - Zohorna, Čermák, Dlouhý - Holec, Petrovický, Erat - Burian, Koreis, Dočekal, Němec.
Branky a nahrávky: 21. Kadlec (Micka), 65. Růžička - 18. Erat (Holec). Rozhodčí: Souček, Kalivoda - Horinek, Pešek. Vyloučení: 2:6. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 4500. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Vizualizace Foto: MČ Brno-střed
Městská část Brno-střed rozhodla o výběru nejvhodnějšího návrhu architektonicko-urbanistické soutěže s názvem Park Rooseveltova v Brně. Porotu nejvíce zaujal návrh architekta Jiřího Vokřála a jeho...
20.03.2018 - 11:59
Bezbariérových míst v Brně pomalu ale jistě přibývá. Částečně zásluhou akčního plánu, který od Brňanů sbírá návrhy k bezbariérovým úpravám. Rovněž díky těmto podnětům letos bariéry zmizí z tramvajové...
20.03.2018 - 08:00
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Komentáře