Reklama
reklama

Znovu rozhodovaly nájezdy. Jako specialista se ukázal mladý Růžička

Solidní výkon předvedli hokejisté brněnské Komety na ledě Slavie. Měli i více šancí, přežili mnoho oslabení, přesto opět selhali v nájezdech. Velká škoda, protože výkon nebyl vůbec špatný. Skóre v první třetině otevřel Roman Erat, na začátku druhé části vyrovnal kapitán Petr Kadlec a na nájezdy byl stoprocentní Vladimír Růžička. Slavia má dva body, Brno získalo jeden. Slavia - Kometa 2:1sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0).

Oba týmy vstoupily do utkání s nedávno aktualizovanou soupiskou. Zatímco do sestavy domácích se po zranění vrátil kapitán Petr Kadlec, Kometa už nastoupila bez centra Tomáše Divíška, kterého vyměnila za Patrika Lušňáka do Chomutova. Nová brněnská akvizice však do zápasu nenastoupila.
Brňané, podporovaní neobvykle prořídlou hordou příznivců, začali pěkně zostra. Už v druhé minutě se po své kličce dostal do obrovské šance Hruška, ale nedokázal puk nasměrovat do prázdné brány. V dalším průběhu se však Kometa stáhla spíš do defenzívy a slávisté byli na puku častěji. Významně hrozit ale nedokázali a pohrdli dvěma po sobě jdoucími přesilovkami.
Do vedení šli hosté. V 16. minutě o sobě znovu dala výrazně vědět Kometa. Zohorna dostal luxusní pas do mezikruží, ale jeho střela z první skončila jen na chráničích slávistického brankáře Furcha. Nicméně, Brňané se dostali do tlaku, který podtrhli brankou z 18. minuty. Roman Erat najížděl v tandemu na jediného soupeřova obránce. Namísto střely zvolil přihrávku, která se odrazila od hole slávistického obránce za Furchova záda. (0:1). Hosté měli celkově ze hry více a právem vedli.
Od úvodní buly prostřední periody uplynulo jedenadvacet vteřin a začínalo se znovu „od nuly“. Micka nabil Petru Kadlecovi na modrou, odkud obránce sešívaných vypálil a i díky zakrytému výhledu brněnského gólmana Faltera skóroval (1:1).
Skóre symbolicky odpovídalo obrázku hry. Mužstva bojovala o převahu nad tím druhým, ale vedlo to jen k přetahované o puk a zbytečnému šetření brankářů. Po půli třetiny ale konečně bylo „veselo“. Domácí bek Kuboš zkomplikoval Dlouhého únik odhozenou holí, a brněnský útočník tak dostal dárek v podobě trestného střílení (!). Gól však nedal, Furchův pravý beton byl proti. Krátce poté rozhodčí naděloval znovu. Slavia hrála dvojnásobnou přesilovku, ale po vzoru Komety také pohrdla slibnou příležitostí na změnu gólového účtu utkání. Nic, co by přispělo k rozuzlení zápasu, jsme už ve druhé třetině neviděli. S hubeným skóre do prodloužení.
Několik minut po startu závěrečné části dostal Jakub Svoboda přihrávku za slávistickou obranu, ale svůj nadějně vypadající souboj s Furchem nezvládnul. Přes tento zmar Kometa nezahálela a domácí celek přehrávala. Devět minut před koncem základní hrací doby se nechal vyloučit kapitán sešívaných, a nic tak nenasvědčovalo tomu, že se slávisté z modrého lisu vymaní. Trenér Růžička ke zklidnění svých svěřenců raději ke konci využil třicetiminutový time-out. Utkání se tak protáhlo nad rámec tří částí.
V nájezdech se jako první prosadil Vojtěch Němec, který byl dnes až třináctým útočníkem, nicméně Vladimír Růžička dvěma úspěšnými nájezdy překlopil skóre na stranu Pražanů a domácí tak berou dva body.
Slavia: Furch - Kadlec, Kempný, Kuboš, Dresler, Koma, Kučný, Kolařík - Skokan, P. Jelínek, Tomica - Vrdlovec, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Poletín, Klhůfek, Stránský, Micka.
Kometa: Falter - Bičánek, Švrček, Dujsík, Žižka, Malec, Valach - T. Svoboda, J. Hruška, J. Svoboda - Zohorna, Čermák, Dlouhý - Holec, Petrovický, Erat - Burian, Koreis, Dočekal, Němec.
Branky a nahrávky: 21. Kadlec (Micka), 65. Růžička - 18. Erat (Holec). Rozhodčí: Souček, Kalivoda - Horinek, Pešek. Vyloučení: 2:6. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 4500. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Komentáře