Reklama
reklama

Znojmo vypíná na víkend semafory

Řidiči si od začátku dubna užívají ve Znojmě o víkendech jízdu bez zdržování. Místní radnice se ve spolupráci s policií rozhodla vyzkoušet jednotný systém spínání semaforů. Ty zůstávají o víkendech vypnuté.

Víkendová oranžová bliká na všech křižovatkách ve Znojmě zatím bez problémů, a to i přestože městem vede hlavní tah do Rakouska a projíždí tudy lidé za prací nebo na dovolenou. Systém pomohl hlavně policii, dříve totiž fungovaly semafory ve víkendovém režimu každý jinak a policie o nich neměla dokonalý přehled. „Jde o to, aby se všechna světla zapínala a vypínala ve stejnou dobu. Řidiči se pak v případě nehody nemají šanci
vymlouvat na to, že semafor byl zrovna mimo provoz,“ vysvětlila policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Také obyvatelé si občas na radnici stěžovali, že se světla přepínají zbytečně nad prázdnou silnicí.

Ze všech znojemských semaforů zůstal z technických důvodů v provozu pouze ten na křižovatce ulic Dukelských bojovníků a Melkusova. Snaha zjednodušovat dopravní značení a omezovat vše zbytečné, co za jízdy může upoutat pozornost řidiče, je trendem posledních let. Centrum dopravního výzkumu v této souvislosti užívá termín informační přetížení řidiče.

 

Víkendová odstávka semaforů potrvá ve Znojmě přibližně rok, pak ji radnice vyhodnotí. Připomínky k fungování semaforů mohou na radnici podávat i obyvatelé města.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře