Reklama
reklama

Znojmo si ze Salzburgu žádný bod neodvezlo

Úvod zápasu patřil domácím, kteří se rychle dostali do vedení. Beránek sice srovnal, Salzburg však znovu odskočil, tentokrát na rozdíl dvou gólů. Ani to ale Orly nezastavilo. Beroun ještě do konce první třetiny snížil a Lattner v té druhé vyrovnal. Konečné slovo ovšem měli hokejisté rakouského celku, kteří na začátku poslední periody vstřelili čtvrtou branku a těsný náskok poté udrželi až do závěrečné sirény.

Po téměř dvoutýdenní pauze se opět rozezněly mantinely mezinárodní Erste Bank Eishockey ligy a znojemští hokejisté odjížděli ke svému šestému zápasu nadstavbových bojů do rakouského Salzburgu.

 

První minuty utkání patřily domácímu týmu, který útočí na případné play-off z prozatím nepostupové pozice. Snaha Red Bullu byla korunována již v 5. minutě, kdy před dvoutisícovou návštěvou otevřel skóre Konstantin Komarek - 1:0. Následně dostali Orli možnost přesilové hry, v té nejdříve nastřelil Petr Beránek tyč Brücklerovy brány, o pár vteřin později již byl úspěšný a puk tentokrát skončil za zády gólmana – 1:1.

 

Uběhlo dalších dvacet osm vteřin a domácí se opět ujali vedení, tentokrát po zásahu nejproduktivnějšího beka týmu Dominique Heinricha - 2:1. Salzburg se i nadále tlačil do útoku a Kacetl měl plné ruce práce se střeleckými pokusy svých protihráčů. Paradoxně však inkasoval ve chvíli, kdy měl být v permanenci spíše gólman na druhé straně kluziště. Ve vlastním oslabení vystihl rozehrávku Orlů Ryan Glenn a poslal Rakušany do dvoubrankového trháku – 3:1. Znojmo však opět napnulo všechny síly a ještě v závěru třetiny snížilo zásluhou kapitána Jiřího Berouna - 3:2.

 

Do druhého dějství vlétli raketově jihomoravští dravci a v čase 22:41 srovnal průběžný stav Jan Lattner - 3:3. V dalších minutách se ocitl pod tlakem domácí celek, znojemští hráči ale nedokázali svou aktivitu proměnit v gól. Před polovinou utkání zazvonila tyčka Kacetlovy brány po zásahu Matthiase Trattniga, poté hru okořenila i menší strkanice, v níž se zjevili Bořuta a Duco. S několika dalšími střeleckými pokusy hráčů obou týmů si s přehledem poradili maskovaní strážci klecí.

 

Třetí dvacetiminutovka odstartovala vyloučením znojemského útočníka Jarůška. V oslabení se ještě Orli zvládli ubránit, tři vteřiny po uplynutí trestu se napřáhl k ráněMark Cullen a puk se zastavil až v síti Kacetla – 4:3. České mužstvo rozhodně nesložilo zbraně a vynutilo si herní převahu, tu však gólově nepotvrdilo ani v několika nabídnutých početních výhodách. Ke konci zápasu si ještě hostující trenér vyžádal oddechový čas a odvolal Kacetla z brány. Ani tento tah však k bodům nevedl.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře