Reklama
reklama

Znojmo poprvé prohrálo, nestačilo na extraligovou Slavii

První letošní prohru v úterý 21.8. v letní přípravě pocítili znojemští hokejisté na ledě extraligové Slavie. Hned v šesté minutě využili Pražané přesilovou hru a na začátku druhé třetiny přidali další gól. Netrvalo to dlouho a za Orly snižoval Marek Uram. Domácí celek však odpověděl dvěma rychlými góly, což soupeři již velkou šanci na úspěch nedávalo. V závěru se ještě prosadil Richard Jarůšek a po šedesáti minutách tak na světelné tabuli svítilo skóre 4:2 z pohledu Slavie.

Po rozpačitém úvodu, kdy se žádný z týmů nedostal do vyloženě gólového zakončení, se nakonec do vedení dostala pražská Slavia, když využila hned první přesilovku zápasu. Sešívání se uhnízdili v obranném pásmu Znojma a Tomáš Pospíšil přesně dorazil ránu Krejčíka od modré. Znojemští v zápětí nabídli červenobílému celku další početní výhodu. Těsně po jejím skončení rozezvonil Jakub Sklenář břevno hostující branky, když vypálil z pravé strany.

 

Orli se v první třetině prezentovali především čtyřmi vyloučeními a kvůli tomu si nebyli schopni vybudovat stálejší tlak. Jednu ze šancí jihomoravského týmu předvedl Jan Lattner, který ale místo domácí sítě trefil masku brankáře Kopřivy. Poslední minuty přinesly ještě jednu přesilovku Slavie, ale náskok už sešívaní nenavýšili.

 

Znojemští hned na začátku druhého dějství předvedli obrovskou chybu, kdy zapomněli v zádech Marka Tomicu, kterého přesnou přihrávkou poslal do samostatného nájezdu Jaroslav Kalla. Tomica už pak neomylně poslal puk mezi betony Landsmana a Slavii dostal do dvoubrankového vedení. Avšak o necelé dvě minuty později udělali sešívaní takřka stejnou chybu. Martin Pláněk vysunul Marka Urama a ten pak střelou pod lapačku překonal Kopřivu.

 

Jihomoravany snížení povzbudilo a vytvořili si několik jasných gólových šancí, které ale ztroskotaly na domácím brankáři. Naopak sešívaní byli co do proměňování šancí produktivnější. Před polovinou utkání se trefil střelou při zemi Jan Stránský a o pár minut později od modré propálil vše Pavel Kolařík ranou pod víko. Na znojemské straně se ještě blýskl akcí Fiala, kterého ale lapačkou opět vychytal Kopřiva.

 

Domácím nestačil třígólový rozdíl a do poslední třetiny vkročili ofenzivně. Nejprve přišla hezká souhra Pospíšila s Krenželokem, následně Tomáš Hertl nedokázal v rychlosti překonat již položeného hostujícího brankáře. Znojemští pak dostali příležitost v podobě přesilovky 5 na 3, ale tu využít nedokázali.

 

Domácí Hertl přidal v přesilovce další přesné sestřelení Landsmanovi horní tyče. Na druhé straně ještě dokázal upravit konečné skóre na 4:2 Richard Jarůšek, když se mu podařilo prostřelit z úhlu slávistické obránce i domácího brankáře.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Komentáře