Reklama
reklama

Znojmo poprvé prohrálo, nestačilo na extraligovou Slavii

První letošní prohru v úterý 21.8. v letní přípravě pocítili znojemští hokejisté na ledě extraligové Slavie. Hned v šesté minutě využili Pražané přesilovou hru a na začátku druhé třetiny přidali další gól. Netrvalo to dlouho a za Orly snižoval Marek Uram. Domácí celek však odpověděl dvěma rychlými góly, což soupeři již velkou šanci na úspěch nedávalo. V závěru se ještě prosadil Richard Jarůšek a po šedesáti minutách tak na světelné tabuli svítilo skóre 4:2 z pohledu Slavie.

Po rozpačitém úvodu, kdy se žádný z týmů nedostal do vyloženě gólového zakončení, se nakonec do vedení dostala pražská Slavia, když využila hned první přesilovku zápasu. Sešívání se uhnízdili v obranném pásmu Znojma a Tomáš Pospíšil přesně dorazil ránu Krejčíka od modré. Znojemští v zápětí nabídli červenobílému celku další početní výhodu. Těsně po jejím skončení rozezvonil Jakub Sklenář břevno hostující branky, když vypálil z pravé strany.

 

Orli se v první třetině prezentovali především čtyřmi vyloučeními a kvůli tomu si nebyli schopni vybudovat stálejší tlak. Jednu ze šancí jihomoravského týmu předvedl Jan Lattner, který ale místo domácí sítě trefil masku brankáře Kopřivy. Poslední minuty přinesly ještě jednu přesilovku Slavie, ale náskok už sešívaní nenavýšili.

 

Znojemští hned na začátku druhého dějství předvedli obrovskou chybu, kdy zapomněli v zádech Marka Tomicu, kterého přesnou přihrávkou poslal do samostatného nájezdu Jaroslav Kalla. Tomica už pak neomylně poslal puk mezi betony Landsmana a Slavii dostal do dvoubrankového vedení. Avšak o necelé dvě minuty později udělali sešívaní takřka stejnou chybu. Martin Pláněk vysunul Marka Urama a ten pak střelou pod lapačku překonal Kopřivu.

 

Jihomoravany snížení povzbudilo a vytvořili si několik jasných gólových šancí, které ale ztroskotaly na domácím brankáři. Naopak sešívaní byli co do proměňování šancí produktivnější. Před polovinou utkání se trefil střelou při zemi Jan Stránský a o pár minut později od modré propálil vše Pavel Kolařík ranou pod víko. Na znojemské straně se ještě blýskl akcí Fiala, kterého ale lapačkou opět vychytal Kopřiva.

 

Domácím nestačil třígólový rozdíl a do poslední třetiny vkročili ofenzivně. Nejprve přišla hezká souhra Pospíšila s Krenželokem, následně Tomáš Hertl nedokázal v rychlosti překonat již položeného hostujícího brankáře. Znojemští pak dostali příležitost v podobě přesilovky 5 na 3, ale tu využít nedokázali.

 

Domácí Hertl přidal v přesilovce další přesné sestřelení Landsmanovi horní tyče. Na druhé straně ještě dokázal upravit konečné skóre na 4:2 Richard Jarůšek, když se mu podařilo prostřelit z úhlu slávistické obránce i domácího brankáře.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře