Reklama
reklama

Znojmo poprvé poznalo hořkost porážky

Orli stejně jako vloni podlehli v pátek 14.9. prvním domácím zápase Fehérváru. Už v šesté minutě ale otevřel skóre utkání Kyle Wharton. Hostům se podařilo do konce první dvacetiminutovky vyrovnat. Druhá část kopírovala první, domácí se opět dostali gólem Richarda Jarůška do vedení, ale Čerti znovu náskok smazali. O vítězi rozhodla poslední třetina, v níž Maďaři přidali tři branky, na které Jihomoravané nenašli řádnou odpověď. Skóre utkání se tedy zastavilo na číslech 3:5.

Úvod utkání vyšel domácím. V páté minutě při vyloučení Mihályho si až před branku sjel Kyle Wharton a přesnou střelou k bližší tyči překonal brankáře Bálizse. Další průběh první dvacetiminutovky poznamenala vyloučení. Orli šli ve 14. minutě do tří a nabídnutou šanci využil dorážkou do odkryté branky loňský nejlepší střelec EBEL István Sofron.

 

Domácí se za vyrovnaného stavu tlačili dopředu, Wharton trefil bombou od modré tyč, Stehlíka o pár minut později vychytal Bálizs. Vzápětí dostali šanci dvojnásobné přesilovky i domácí, Pucherově lajně se ale zápas nevyvedl a v přesilovkách příliš nebezpečná nebyla. O pár minut později už se fanoušci na stadionu radovali, když do prázdné branky doklepl po odrazu puku nekrytý Richard Jarůšek. V poslední minutě druhé části ale Balázs Ladanyi po skvělé souhře se Sofronem střelou z první překonal natahujícího se Kacetla a vyrovnal na 2:2.

 

Hosté vstoupili lépe i do závěru třetí části a slovenský bek Juraj Ďurčo potrestal další vyloučení Orlů dorážkou z bezprostřední blízkosti. Znojmo se snažilo vyrovnat, ale naráželo na organizovanou a obětavou obranu maďarského týmu. Při závěrečné hře bez brankáře vítězství Fehérváru pojistil do prázdné branky Balázs Ladanyi, brankám ale ještě nebyl konec. Deset vteřin před koncem snížil z hranice brankoviště Jan Lattner a Kacetl putoval zpět na střídačku, následné prohrané buly ale dalo šanci na pátý zásah do prázdné Arpádu Mihálymu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře