Reklama
reklama

Znojmo odváží z Grazu porážku

Hokejový Graz potvrdil svou pozici jednoho z nejméně oblíbených soupeřů Znojma a v domácím prostředí si připisuje další výhru nad jediným českým zástupcem v mezinárodní Erste Bank Eishockey lize. Orli poprvé v letošní sezóně nedokázali skórovat, nejblíže ke gólu byl obránce Kyle Wharton, jenž orazítkoval tyč brány Grazu. Jihomoravané tak po čtyřzápasové vítězné sérii okusili hořkost porážky.

Hokejový svatostánek v Grazu je pro znojemské hokejisty nepopulárním místem, v němž ani tentokrát neměli na růžích ustláno. Domácí hráči si hned v úvodu utkání vyzkoušeli přesilovou hru, kterou beze zbytku využili a již na počátku šesté minuty překonal gólmana Kacetla kapitán Cole Jarrett - 1:0. Další početní výhoda Rakušanů na sebe nenechala dlouho čekat, tentokrát se Orli dokázali ubránit. Těsně po návratu vyloučeného Bickella však Jihomoravané přes veškerou předchozí snahu opět kapitulovali z hole Matthiase Iberera - 2:0, jenž se nejlépe zorientoval v klubku hráčů před Kacetlem a poslal puk za brankovou čáru.

 

Po bleskové studené sprše se Znojmo postupně oklepávalo, gólman Grazu Cloutier si poradil s příležitostmi Lattnera či Havlíka, po Pláňkově střele od modré čáry puk jen těsně prosvištěl kolem domácí brány.

 

Druhé dějství začali aktivněji hráči Grazu. Šanci VanBallegooie ještě Kacetl zlikvidoval, proti střele Oliviera Labella, jenž si najel do kruhu a zamířil přesně pod víko, byl již bezmocný – 3:0. Po dalším odbráněném oslabení se více osmělili i hosté, po Šedově ráně se Cloutier blýskl reflexivním zákrokem vyrážečkou, následně Kyle Wharton orazítkoval pouze tyč brány. Obrovskou možnost ke snížení měl Adam Havlík, který však nedokázal usměrnit puk do odkryté klece Cloutiera.

 

Třetí třetinu odstartoval nepříjemnou střelou obránce Lubomír Štach, Cloutier zkrotil puk na své hrudi, poradil si i s následnou nepřehlednou situací ve brankovišti, na druhé straně se musel Kacetl vytáhnout proti dělovce Oraze od modré čáry. Po nevyužité přesilovce na konci 45. minuty už to se znojemskými bodovými vyhlídkami začínalo vypadat zle. K velkým příležitostem se Orli nemohli propracovat, za zmínku stojí Strömbergův únik, s nímž si Cloutier bez problémů poradil, a tak se zajímavým rozptýlením stala až potyčka mezi Henrym a domácím Lefebvrem, za níž si oba hráči vysloužili pětiminutový trest.

 

Gól závěrečná část hry nepřinesla, hokejisté Grazu si tak odnesli ze zápasu oba dva body, brankář Cloutier si navíc připsal čisté konto.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře