Reklama
reklama

Znojmo odváží z Grazu porážku

Hokejový Graz potvrdil svou pozici jednoho z nejméně oblíbených soupeřů Znojma a v domácím prostředí si připisuje další výhru nad jediným českým zástupcem v mezinárodní Erste Bank Eishockey lize. Orli poprvé v letošní sezóně nedokázali skórovat, nejblíže ke gólu byl obránce Kyle Wharton, jenž orazítkoval tyč brány Grazu. Jihomoravané tak po čtyřzápasové vítězné sérii okusili hořkost porážky.

Hokejový svatostánek v Grazu je pro znojemské hokejisty nepopulárním místem, v němž ani tentokrát neměli na růžích ustláno. Domácí hráči si hned v úvodu utkání vyzkoušeli přesilovou hru, kterou beze zbytku využili a již na počátku šesté minuty překonal gólmana Kacetla kapitán Cole Jarrett - 1:0. Další početní výhoda Rakušanů na sebe nenechala dlouho čekat, tentokrát se Orli dokázali ubránit. Těsně po návratu vyloučeného Bickella však Jihomoravané přes veškerou předchozí snahu opět kapitulovali z hole Matthiase Iberera - 2:0, jenž se nejlépe zorientoval v klubku hráčů před Kacetlem a poslal puk za brankovou čáru.

 

Po bleskové studené sprše se Znojmo postupně oklepávalo, gólman Grazu Cloutier si poradil s příležitostmi Lattnera či Havlíka, po Pláňkově střele od modré čáry puk jen těsně prosvištěl kolem domácí brány.

 

Druhé dějství začali aktivněji hráči Grazu. Šanci VanBallegooie ještě Kacetl zlikvidoval, proti střele Oliviera Labella, jenž si najel do kruhu a zamířil přesně pod víko, byl již bezmocný – 3:0. Po dalším odbráněném oslabení se více osmělili i hosté, po Šedově ráně se Cloutier blýskl reflexivním zákrokem vyrážečkou, následně Kyle Wharton orazítkoval pouze tyč brány. Obrovskou možnost ke snížení měl Adam Havlík, který však nedokázal usměrnit puk do odkryté klece Cloutiera.

 

Třetí třetinu odstartoval nepříjemnou střelou obránce Lubomír Štach, Cloutier zkrotil puk na své hrudi, poradil si i s následnou nepřehlednou situací ve brankovišti, na druhé straně se musel Kacetl vytáhnout proti dělovce Oraze od modré čáry. Po nevyužité přesilovce na konci 45. minuty už to se znojemskými bodovými vyhlídkami začínalo vypadat zle. K velkým příležitostem se Orli nemohli propracovat, za zmínku stojí Strömbergův únik, s nímž si Cloutier bez problémů poradil, a tak se zajímavým rozptýlením stala až potyčka mezi Henrym a domácím Lefebvrem, za níž si oba hráči vysloužili pětiminutový trest.

 

Gól závěrečná část hry nepřinesla, hokejisté Grazu si tak odnesli ze zápasu oba dva body, brankář Cloutier si navíc připsal čisté konto.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře