Reklama
reklama

Znojmo neuspělo s žádostí o výjimku. Nemůže hrát první ligu na svém stadionu

Fotbalové Znojmo, které brzy může slavit postup do první ligy, na dnešním ligovém shromáždění neuspělo s žádostí, aby mohlo nejvyšší soutěž hrát na svém stadionu během jeho přestavby. Kluby mu oznámily, že při rekonstrukci musí hledat dočasný azyl na stadionu splňujícím všechna prvoligová kritéria. "Pro nás to je velká komplikace," přiznal prezident 1. SC Znojmo Ota Kohoutek.

Znojemský stadion potřebuje zásadní úpravy za několik desítek milionů korun: vybudování umělého osvětlení, trávník s umělým vyhříváním, osazení tribuny patřičným počtem sedaček a dobudování zázemí. To všechno zabere několik měsíců. Znojmo proto chtělo i při rekonstrukci hrát zápasy na svém stadionu. Většina klubů však udělení výjimky Znojmu odmítla. Proti se vyslovilo osm druholigových celků a hned dvanáct týmů z první ligy.

 

Celou příští sezonu by tak Znojmo muselo hrát domácí zápasy na vyhovujícím stadionu. V úvahu přichází stadiony v Jihlavě či Brně, kde by ale Znojmo přišlo nejen o podporu svých fanoušků, ale i o několikamilionovou dotaci od firmy STES, marketingové společnosti fotbalové asociace.

 

Případný postup do první ligy znamená také mnohem vyšší náklady a investice. Také město chce fotbalisty podpořit, má však podmínky. "My bychom velice rádi první ligu ve Znojmě uvítali a finančně klub  podpořili nějakým dotačním programem. Naší hlavní podmínkou ale bylo, že svaz udělí Znojmu výjimku a fotbalisté budou první sezónu v první lize hrát na domácím stadionu," řekl starosta města Vlastimil Gabrhel.

 

Vedení znojemského klubu se do 5. června musí rozhodnout, zda o licenci pro první ligu požádá.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře