Reklama
reklama

Znojmo neuspělo s žádostí o výjimku. Nemůže hrát první ligu na svém stadionu

Fotbalové Znojmo, které brzy může slavit postup do první ligy, na dnešním ligovém shromáždění neuspělo s žádostí, aby mohlo nejvyšší soutěž hrát na svém stadionu během jeho přestavby. Kluby mu oznámily, že při rekonstrukci musí hledat dočasný azyl na stadionu splňujícím všechna prvoligová kritéria. "Pro nás to je velká komplikace," přiznal prezident 1. SC Znojmo Ota Kohoutek.

Znojemský stadion potřebuje zásadní úpravy za několik desítek milionů korun: vybudování umělého osvětlení, trávník s umělým vyhříváním, osazení tribuny patřičným počtem sedaček a dobudování zázemí. To všechno zabere několik měsíců. Znojmo proto chtělo i při rekonstrukci hrát zápasy na svém stadionu. Většina klubů však udělení výjimky Znojmu odmítla. Proti se vyslovilo osm druholigových celků a hned dvanáct týmů z první ligy.

 

Celou příští sezonu by tak Znojmo muselo hrát domácí zápasy na vyhovujícím stadionu. V úvahu přichází stadiony v Jihlavě či Brně, kde by ale Znojmo přišlo nejen o podporu svých fanoušků, ale i o několikamilionovou dotaci od firmy STES, marketingové společnosti fotbalové asociace.

 

Případný postup do první ligy znamená také mnohem vyšší náklady a investice. Také město chce fotbalisty podpořit, má však podmínky. "My bychom velice rádi první ligu ve Znojmě uvítali a finančně klub  podpořili nějakým dotačním programem. Naší hlavní podmínkou ale bylo, že svaz udělí Znojmu výjimku a fotbalisté budou první sezónu v první lize hrát na domácím stadionu," řekl starosta města Vlastimil Gabrhel.

 

Vedení znojemského klubu se do 5. června musí rozhodnout, zda o licenci pro první ligu požádá.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře