Reklama
reklama

Znojmo končí sezónu ve čtvrtfinále play-off EBE ligy

Stejně jako před dvěma dny před zraky českých diváků, ani v úterý v rakouské metropoli nenašli znojemští hokejisté recept na vynikajícího gólmana Matthewa Zabu a podlehli svému čtvrtfinálovému soku 0:4. Pro Orly to znamená konec úspěšné sezóny, která skončila podobně jako ta loňská, a to ve čtvrtfinále play-off.

S jasným, ale těžkým cílem nabrat zpět ztracené sebevědomí vstoupili Orli do pátého čtvrtfinálového duelu. Prvních téměř deset minut se jim dařilo držet vyrovnaný stav, Vídeň ale byla nebezpečnější, vytvářela si šance a brzy docílila důležité první branky.

 

Filipa Landsmana, který tentokrát nastoupil v brance Znojma, překonal v 9. minutěDaniel Woger, jenž chytře tečoval nahození Andrého Lakose. O necelé dvě minuty později navíc zůstal zcela sám před orlí klecí Michael Schiechl, v zakončení nezaváhal a zvýšil na 2:0. To byla pro znojemské naděje tvrdá rána, z které se český tým už nevzpamatoval.

 

Capitals totiž na svém ledě měli převahu i po přestávce a Landsman se měl v brankovišti co otáčet. Ve 32. minutě přidal třetí zásah kapitán domácích Jonathan Ferland, poté co v přesilové hře doklepl do sítě Fraserovu střelu od modré čáry.

 

Největší šanci Znojma v zápase poté nevyužil Jan Lattner, jenž orazítkoval tyč za zády výborně chytajícího kanadského brankáře Zaby. Z protiútoku naopak znovu udeřilo na druhé straně. Francois Fortier završil svou individuální akci přesnou střelou, zvýšil na 4:0 a ještě před druhou sirénou prakticky definitivně rozhodl o vítězi duelu i série.

 

Orli se ve zbytku duelu snažili alespoň o čestný zásah, ten jim ale nebyl dopřán, a tak ve druhém utkání v řadě vyšli proti nejlepší ligové obraně střelecky naprázdno. Znojmo se tak loučí se sezónou podobně jako loni ve čtvrtfinále, celku UPC Vienna Capitals podlehlo 1:4 na zápasy.

 

 

Branky a nahrávky: 9. Woger (Pinter, Lakos A.), 11. Schiechl (Keller, Ferland), 32. Ferland (Fraser, Soares), 38. Fortier. Rozhodčí: Gebei, Kincses - Kovacs, Smeibidlo.Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváci: 3700. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 4:0. Stav série: 4:1.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře