Reklama
reklama

Znojemští Orli si poradili se slovenským Zvolenem

Druhý zápas ve dvou dnech čekal na hokejisty Znojma na přerovském ledě, kde se utkali v pátek 31. srpna se slovenským soupeřem ze Zvolenu. Orli se dostali brzy do vedení díky přesným trefám Kyla Whartona a Richarda Jarůška.

Zvolenští však rychle zareagovali a ještě v prvním dějství snížili z trestného střílení na rozdíl jednoho gólu. Po bezbrankové druhé třetině pojistil v závěrečné dvacetiminutovce vítězství Jihomoravanů 3:1 finský útočník Kim Strömberg.

 

První velkou šanci zápasu si sice vypracovali domácí, když proti Ďalogově nebezpečné ráně musel Kacetl nadvakrát zasahovat, ovšem byli to Orli, kteří se prosadili gólově jako první. Lattner přihrál od mantinelu do skrumáže před brankou, kde se nejlépe zorientoval Kyle Wharton a poslal svůj tým do vedení. Za minutu bylo na znojemské střídačce ještě veseleji, při signalizované výhodě se kolem mantinelu protáhl Richard Jarůšek, přebruslil si obránce a kotouč zasunul mezi betony brankáře Zvolenu.

 

A mohlo být pro Jihomoravany ještě lépe, neboť si poté zahráli dvakrát přesilovku, ovšem tentokrát už nebyli úspěšní. Zato soupeř snížil. Škadra podrazil unikajícího Lukáše Juríka a sám faulovaný se z následného trestného střílení nemýlil. Ke konci první části mohli Zvolenští vyrovnat, ovšem Zuzin v obrovské šanci nedokázal přehodit ležícího Kacetla.

 

Druhá část začala velkou šancí na každé straně, ale bez gólového efektu. Nejprve ujeli do přečíslení Beroun s Havlíkem, ale kapitán Orlů těsně minul horní tyč. Na straně Zvolenu sehrál hlavní roli Chovan, jenž získal odražený puk, ale v dobré pozici netrefil odkrytou část branky. V polovině utkání nedokázal sám před Šimkem přehodit jeho beton Beroun, a nenapravil tak své předchozí zaváhání. Hra se dále ubírala bez velkých šancí, v závěru však dostali hosté znovu možnost k srovnání skóre, ovšem Pokovičův pokus skončil těsně vedle tyče Kacetlovy svatyně.

 

Úvod závěrečné periody s sebou přinesl opět početní převahu Znojma a tentokrát se už svěřenci trenéra Stloukala radovali z gólu. Stehlíkovi sice nejprve ještě stihl zkazit zásah do černého obránce Juraško, ale chvíli poté si pro kotouč dojel Kim Strömberg a tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě.

 

Hráči slovenského mužstva po třetí inkasované brance vrhli všechny síly do útoku a v jednu chvíli hráli dokonce v pěti proti třem, avšak za zmínku stojí už jen jediná dobrá možnost. Osm minut před koncem se puk po několika odrazech dostal k Chovanovi, který měl před sebou téměř prázdnou klec, ale Kacetl se stihl skvěle přemístit a kotouč lapil.

 

Po skončení řádné hrací doby se obě mužstva ještě dohodla na samostatných nájezdech a také v nich uspěli znojemští hokejisté, kteří zvítězili 3:2. Dvakrát se trefil Pucher a jednou Jarůšek, za hosty pak Podkonický a Brabenec.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře