Reklama
reklama

Znojemští Orli si poradili se slovenským Zvolenem

Druhý zápas ve dvou dnech čekal na hokejisty Znojma na přerovském ledě, kde se utkali v pátek 31. srpna se slovenským soupeřem ze Zvolenu. Orli se dostali brzy do vedení díky přesným trefám Kyla Whartona a Richarda Jarůška.

Zvolenští však rychle zareagovali a ještě v prvním dějství snížili z trestného střílení na rozdíl jednoho gólu. Po bezbrankové druhé třetině pojistil v závěrečné dvacetiminutovce vítězství Jihomoravanů 3:1 finský útočník Kim Strömberg.

 

První velkou šanci zápasu si sice vypracovali domácí, když proti Ďalogově nebezpečné ráně musel Kacetl nadvakrát zasahovat, ovšem byli to Orli, kteří se prosadili gólově jako první. Lattner přihrál od mantinelu do skrumáže před brankou, kde se nejlépe zorientoval Kyle Wharton a poslal svůj tým do vedení. Za minutu bylo na znojemské střídačce ještě veseleji, při signalizované výhodě se kolem mantinelu protáhl Richard Jarůšek, přebruslil si obránce a kotouč zasunul mezi betony brankáře Zvolenu.

 

A mohlo být pro Jihomoravany ještě lépe, neboť si poté zahráli dvakrát přesilovku, ovšem tentokrát už nebyli úspěšní. Zato soupeř snížil. Škadra podrazil unikajícího Lukáše Juríka a sám faulovaný se z následného trestného střílení nemýlil. Ke konci první části mohli Zvolenští vyrovnat, ovšem Zuzin v obrovské šanci nedokázal přehodit ležícího Kacetla.

 

Druhá část začala velkou šancí na každé straně, ale bez gólového efektu. Nejprve ujeli do přečíslení Beroun s Havlíkem, ale kapitán Orlů těsně minul horní tyč. Na straně Zvolenu sehrál hlavní roli Chovan, jenž získal odražený puk, ale v dobré pozici netrefil odkrytou část branky. V polovině utkání nedokázal sám před Šimkem přehodit jeho beton Beroun, a nenapravil tak své předchozí zaváhání. Hra se dále ubírala bez velkých šancí, v závěru však dostali hosté znovu možnost k srovnání skóre, ovšem Pokovičův pokus skončil těsně vedle tyče Kacetlovy svatyně.

 

Úvod závěrečné periody s sebou přinesl opět početní převahu Znojma a tentokrát se už svěřenci trenéra Stloukala radovali z gólu. Stehlíkovi sice nejprve ještě stihl zkazit zásah do černého obránce Juraško, ale chvíli poté si pro kotouč dojel Kim Strömberg a tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě.

 

Hráči slovenského mužstva po třetí inkasované brance vrhli všechny síly do útoku a v jednu chvíli hráli dokonce v pěti proti třem, avšak za zmínku stojí už jen jediná dobrá možnost. Osm minut před koncem se puk po několika odrazech dostal k Chovanovi, který měl před sebou téměř prázdnou klec, ale Kacetl se stihl skvěle přemístit a kotouč lapil.

 

Po skončení řádné hrací doby se obě mužstva ještě dohodla na samostatných nájezdech a také v nich uspěli znojemští hokejisté, kteří zvítězili 3:2. Dvakrát se trefil Pucher a jednou Jarůšek, za hosty pak Podkonický a Brabenec.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře