Reklama
reklama

Znojemští dospělí si za vstup do bazénu připlatí, děti a důchodci naopak mají slevu

Jediný krytý plavecký bazén ve Znojmě se v loňském roce dočkal rozsáhlejších oprav. Další opravy se plánují i letos. Za větší komfort si ale dospělí připlatí. Pro děti a důchoce je naopak připravena sleva. Podle vedení města, i přes zdražení zůstávají ceny ve srovnání s ostatními městy na relativně nízké úrovni.

Městské lázně na náměstí Svobody jsou jediným bazénem ve městě, v němž si i v zimě mohou zájemci zaplavat. Bohužel se i na nich podepisuje věk, takže se s komfortními vodními areály a ráji mohou jen těžko srovnávat. Městské lázně se ale loni dočkaly rekonstrukce, které přišly na dva a půl milionu korun. Správa nemovitostí města Znojma, jež má bazén ve správě, dala více než jeden a půl milionu korun na opravu havarijního stavu bazénu a jeho zázemí a za osm set tisíc pořídila novou saunu a páru. Letos má dojít na nové šatní skříňky a opravu bazénku u sauny a horkého vzduchu.

 

Za zvýšený komfort si ovšem budou muset uživatelé lázeňských služeb připlatit. "Ostatně i tak byla dosavadní cena služeb ve znojemských městských lázních oproti srovnatelným zařízením ve Vyškově, Třebíči a jinde nízká. Z původních třiceti korun za hodinu se cena bazénu od 1. března zvýší na třicet pět korun pro dospělého. Rada města však schválila vstupenky za pětadvacet korun na hodinu pro děti a pro důchodce. Cena za saunování se zvyšuje z osmdesáti na osmdesát pět korun. Permanentka do bazénu na deset vstupu podraží z 210 na 300 korun, permanentka do sauny přijde na 320 korun," vypočetla změny mluvčí úřadu Zuzana Pastrňáková.

 

 

Zvýšené vstupné však v žádném případě nepokrývá náklady na provoz lázní. Náklady na provoz a běžné opravy činily například v roce 2011 devět a půl milionu korun, zatímco výnosy ze vstupného a pronájmů dva miliony korun. Město Znojmo přispělo tedy částkou 7, 6 milionů korun. Čísla za loňský rok budou obdobná. Hovořit se dá zatím o předpokládaných nákladech, protože ještě nejsou k dispozici všechny údaje o spotřebě energií. I tak je už zřejmé, příspěvek města bude činit na deset milionů korun.

 

Milovníci letního koupání se zvyšování cen na Plovárně Louka obávat nemusejí. Ke změně dojde jen při zakoupení předplatitelské karty. Bude stát jednorázově šedesát korun. Dosud byla zálohována a byla vratná. Uživatelé je však většinou nevraceli, což dělalo problémy v účetní evidenci.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře