Reklama
reklama

Znojemský plavec Květoslav Svoboda se rozloučil s kariérou a tréninky

Dvě stě metrů volný způsob na zimním mistrovství České republiky v krátkém bazénu v Plzni byla poslední disciplína v kariéře třicetiletého plavce Květoslava Svobody. Plavecká hala se s ním loučila ve stoje.

Svobodovu derniéru si nenechaly ujít čtyři desítky znojemských fanoušků. Většina z nich byli z fan clubu Orlů, jehož prezident Pavel Urbánek zájezd uspořádal. V plavecké hale vytvořili bouřlivou atmosféru. Ze Znojma vyjížděli už o půl čtvrté ráno, aby v Plzni stihli dopolední rozplavby.

 

Ještě než odstartoval svůj finálový závod emotivní rozlučka a standing ovation ovládly plzeňský bazén. „Zalezl jsem na deset minut do sprch, abych se připravil a nechtělo se mi brečet. Nepomohlo to,“ přiznal se slzami v očích Svoboda.

 

  

 

Při loučení vedle něho stáli ti, kteří ovlivnili jeho kariéru. Svoboda každému z nich poděkoval. Jako první si s ním potřásl rukou znojemský trenér Jiří Kyněra, dalším trenérem, který s ním začínal v žácích byl Bedřich Daberger. V Kometě Brno ho vedl Zdeněk Tobiáš a Svoboda nezapomněl ani na předsedu plaveckého svazu Vladimíra Srba, který mu pomáhal.

 

Jméno Květoslava Svobody z plavání nezmizí, protože je držitelem mnoha rekordů. Byl třikrát na olympiádě, v Aténách se stal dokonce vlajkonošem české výpravy. Doplaval si pro jedenáct medailí na světových a evropských šampionátech. Perličkou Svobodovy kariéry je vítězství nad Michaelem Phelpsem, což se povedlo jen pár plavcům na světě. Plavání zcela neopouští, dál se bude věnovat výchově dětí v plaveckých kempech.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře