Reklama
reklama

Znojemský extajemník Krejčíř tvrdí, že kauza je vymyšlená

Bývalý tajemník znojemské radnice Vladimír Krejčíř dnes opět stál před soudem. Je společně s dalšími sedmi podnikateli ze Znojemska obviněn z korupce. Tajemník z přijímání úplatků a zneužití pravomoci veřejného činitele, podnikatelé z poskytnutí úplatku. Krejčíř tvrdí, že je nevinný a kauza proti němu je vymyšlená.

Extajemník nevypovídal, odkázal na spis z výslechu na policii a dodal, že na svém tehdejším vyjádření trvá. Překvapil obviněním, že za kauzou stojí jeho někdejší podřízená Renata Horáková. Neunesla prý konec jejich vztahu, nechtěla přijít o místo na úřadě a chtěla se dostat do politiky.

Právě Renata Horáková přitom na celou záležitost upozornila a její čin ocenil i Nadační fond proti korupci částkou 300 tisíc korun. Nyní je jihomoravskou manažerkou politického hnutí ANO 2011, které založil podnikatel Andrej Babiš.

 

„Myslím, že byla použita k útoku na vedení radnice, a tuto roli přijala ráda,“ vypověděl Krejčíř do soudního spisu. Jeho výpověď dnes předsedkyně senátu Halina Černá četla. Horáková podle Krejčíře pracovala jako vedoucí majetkového odboru radnice. Tvrdil, že usilovala o jeho mimopracovní přízeň s tím, že jejím svodům krátkodobě podlehl, čeho později hluboce litoval. Vztah skončil, a protože prý nebyla odborně dost na výši, byla městskou radou na Krejčířův návrh odvolána. Nabídl ji ale vedení sociálního odboru.

Po odvolání se jejich vztahy zhoršily, prý ze msty, protože si údajně byla vědoma, že si finančně pohorší a chtěla se dostat do politiky, aby ovládla radnici. Krejčíř popisuje Horákovou jako sebevědomou ženu stavějící se do role „Spravedlivé“.

Od začátku roku až do svého zatčení v září 2010 si Krejčíř podle obžaloby přišel na úplatcích na asi 1,9 milionu korun. Hrozí mu až 12 let vězení za to, že přijímal finanční dary a nechal si od firem zvelebovat svoji chalupu. Přišel si na jezírko, bazén, parkoviště nebo tenisový kurt. Za to podnikatelům pomáhal při přidělování lukrativních městských zakázek. To Krejčíř odmítá.
    
Také všichni podnikatelé tvrdí, že o korupci nešlo. Peníze, které předali Krejčířovi prý byly sponzorské dary pro město.

 

Soud už vyslechl všechny obžalované. Bude v lednu pokračovat výslechem svědků.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře