Reklama
reklama

Znojemský extajemník Krejčíř tvrdí, že kauza je vymyšlená

Bývalý tajemník znojemské radnice Vladimír Krejčíř dnes opět stál před soudem. Je společně s dalšími sedmi podnikateli ze Znojemska obviněn z korupce. Tajemník z přijímání úplatků a zneužití pravomoci veřejného činitele, podnikatelé z poskytnutí úplatku. Krejčíř tvrdí, že je nevinný a kauza proti němu je vymyšlená.

Extajemník nevypovídal, odkázal na spis z výslechu na policii a dodal, že na svém tehdejším vyjádření trvá. Překvapil obviněním, že za kauzou stojí jeho někdejší podřízená Renata Horáková. Neunesla prý konec jejich vztahu, nechtěla přijít o místo na úřadě a chtěla se dostat do politiky.

Právě Renata Horáková přitom na celou záležitost upozornila a její čin ocenil i Nadační fond proti korupci částkou 300 tisíc korun. Nyní je jihomoravskou manažerkou politického hnutí ANO 2011, které založil podnikatel Andrej Babiš.

 

„Myslím, že byla použita k útoku na vedení radnice, a tuto roli přijala ráda,“ vypověděl Krejčíř do soudního spisu. Jeho výpověď dnes předsedkyně senátu Halina Černá četla. Horáková podle Krejčíře pracovala jako vedoucí majetkového odboru radnice. Tvrdil, že usilovala o jeho mimopracovní přízeň s tím, že jejím svodům krátkodobě podlehl, čeho později hluboce litoval. Vztah skončil, a protože prý nebyla odborně dost na výši, byla městskou radou na Krejčířův návrh odvolána. Nabídl ji ale vedení sociálního odboru.

Po odvolání se jejich vztahy zhoršily, prý ze msty, protože si údajně byla vědoma, že si finančně pohorší a chtěla se dostat do politiky, aby ovládla radnici. Krejčíř popisuje Horákovou jako sebevědomou ženu stavějící se do role „Spravedlivé“.

Od začátku roku až do svého zatčení v září 2010 si Krejčíř podle obžaloby přišel na úplatcích na asi 1,9 milionu korun. Hrozí mu až 12 let vězení za to, že přijímal finanční dary a nechal si od firem zvelebovat svoji chalupu. Přišel si na jezírko, bazén, parkoviště nebo tenisový kurt. Za to podnikatelům pomáhal při přidělování lukrativních městských zakázek. To Krejčíř odmítá.
    
Také všichni podnikatelé tvrdí, že o korupci nešlo. Peníze, které předali Krejčířovi prý byly sponzorské dary pro město.

 

Soud už vyslechl všechny obžalované. Bude v lednu pokračovat výslechem svědků.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Komentáře