Reklama
reklama

Znojemský extajemník Krejčíř tvrdí, že kauza je vymyšlená

Bývalý tajemník znojemské radnice Vladimír Krejčíř dnes opět stál před soudem. Je společně s dalšími sedmi podnikateli ze Znojemska obviněn z korupce. Tajemník z přijímání úplatků a zneužití pravomoci veřejného činitele, podnikatelé z poskytnutí úplatku. Krejčíř tvrdí, že je nevinný a kauza proti němu je vymyšlená.

Extajemník nevypovídal, odkázal na spis z výslechu na policii a dodal, že na svém tehdejším vyjádření trvá. Překvapil obviněním, že za kauzou stojí jeho někdejší podřízená Renata Horáková. Neunesla prý konec jejich vztahu, nechtěla přijít o místo na úřadě a chtěla se dostat do politiky.

Právě Renata Horáková přitom na celou záležitost upozornila a její čin ocenil i Nadační fond proti korupci částkou 300 tisíc korun. Nyní je jihomoravskou manažerkou politického hnutí ANO 2011, které založil podnikatel Andrej Babiš.

 

„Myslím, že byla použita k útoku na vedení radnice, a tuto roli přijala ráda,“ vypověděl Krejčíř do soudního spisu. Jeho výpověď dnes předsedkyně senátu Halina Černá četla. Horáková podle Krejčíře pracovala jako vedoucí majetkového odboru radnice. Tvrdil, že usilovala o jeho mimopracovní přízeň s tím, že jejím svodům krátkodobě podlehl, čeho později hluboce litoval. Vztah skončil, a protože prý nebyla odborně dost na výši, byla městskou radou na Krejčířův návrh odvolána. Nabídl ji ale vedení sociálního odboru.

Po odvolání se jejich vztahy zhoršily, prý ze msty, protože si údajně byla vědoma, že si finančně pohorší a chtěla se dostat do politiky, aby ovládla radnici. Krejčíř popisuje Horákovou jako sebevědomou ženu stavějící se do role „Spravedlivé“.

Od začátku roku až do svého zatčení v září 2010 si Krejčíř podle obžaloby přišel na úplatcích na asi 1,9 milionu korun. Hrozí mu až 12 let vězení za to, že přijímal finanční dary a nechal si od firem zvelebovat svoji chalupu. Přišel si na jezírko, bazén, parkoviště nebo tenisový kurt. Za to podnikatelům pomáhal při přidělování lukrativních městských zakázek. To Krejčíř odmítá.
    
Také všichni podnikatelé tvrdí, že o korupci nešlo. Peníze, které předali Krejčířovi prý byly sponzorské dary pro město.

 

Soud už vyslechl všechny obžalované. Bude v lednu pokračovat výslechem svědků.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Komentáře