Reklama
reklama

Zloději vykopali za tři měsíce 170 metru kabelu, za práci by si vydělali více

O tom, že ne každý zloděj si chce co nejsnadnější cestou přijít k velkým penězům, svědčí neskutečný případ pachatelů v Sokolnicích na Brněnsku. Ti během tří měsíců vykopali ze země měděný elektrický kabel.

V odlehlé oblasti za bývalými kasárnami a tamním rybníkem začala neznámá skupina zlodějů kopat již na začátku roku. Elektrický kabel z mědi byl uložen v hloubce asi jednoho metru. „Za tři měsíce se jim podařilo vykopat asi sto sedmdesát metrů kabelu. Hned na místě odřezali izolaci a pravděpodobně zamířili do sběrny barevných kovů,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

 

Tam si ale zloději přišli na nižší sumu, než by si vydělali poctivou prací. „Majitel kabelů vyčíslil škodu na skoro sto tisíc korun. Paradoxně si ale mohli vydělat více, kdyby kopali stejný výkop pro stavební firmu, přišli by si na sto tisíc korun nejméně,“ dodal k neobvyklému případu Malášek. Po podnikavých pachatelích policisté pátrají.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře