Reklama
reklama

Zloději vykopali za tři měsíce 170 metru kabelu, za práci by si vydělali více

O tom, že ne každý zloděj si chce co nejsnadnější cestou přijít k velkým penězům, svědčí neskutečný případ pachatelů v Sokolnicích na Brněnsku. Ti během tří měsíců vykopali ze země měděný elektrický kabel.

V odlehlé oblasti za bývalými kasárnami a tamním rybníkem začala neznámá skupina zlodějů kopat již na začátku roku. Elektrický kabel z mědi byl uložen v hloubce asi jednoho metru. „Za tři měsíce se jim podařilo vykopat asi sto sedmdesát metrů kabelu. Hned na místě odřezali izolaci a pravděpodobně zamířili do sběrny barevných kovů,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

 

Tam si ale zloději přišli na nižší sumu, než by si vydělali poctivou prací. „Majitel kabelů vyčíslil škodu na skoro sto tisíc korun. Paradoxně si ale mohli vydělat více, kdyby kopali stejný výkop pro stavební firmu, přišli by si na sto tisíc korun nejméně,“ dodal k neobvyklému případu Malášek. Po podnikavých pachatelích policisté pátrají.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře