Reklama
reklama

Zloději ukradli téměř tři miliony, 400 tisíc utratili za noc ve veřejném domě

Z rodinného domku v Dobelicích na Znojemsku ukradla dvojice zlodějů 2 miliony a 700 tisíc korun. Přestože muže ve věku od 30 do 40 let policisté během bleskové akce do druhého dne vypátrali a zadrželi, stihli zloději utratit 400 tisíc s dívkami v jednom z brněnských nočních podniků a dalších sto tisíc utratit při nákupu elektroniky.

Starší manželé měli v kufříku v rodinném domku v Dobelicích na Znojemsku úspory a peníze, které získali díky dědictví. Kufřík jim z domku zmizel 28. ledna mezi šestou a osmou hodinou večer. Pachatelé si jejich dům, stejně tak jako dalších osmnáct domů na Znojemsku, Třebíčsku, Brněnsku a Hodonínsku, předem vytipovali. „Do obydlí vnikali násilím, páčili okna i dveře. Uvnitř prohledávali všechny místnosti i jejich zařízení. Vyhazovali věci ze skříní i zásuvek. Brali především peníze, ale nepohrdli ani šperky, počítačem nebo oblečením,“ popsal počínání zlodějů kriminalista Marcel Med.

 

V okamžiku, kdy policisté obhlídli místo krádeže s miliony v kufříku, šli téměř najisto. Oba výtečníky, kteří spolu kamarádili, spolu páchali i trestnou činnost a spolu strávili i chvilky ve výkonu trestu., zadržela zásahová jednotka před obchodním centrem Olympia v Brně. Z prodejny elektra si zrovna odnášeli nákup za 40 tisíc korun. „Oba byli velmi překvapeni a nezmohli se na odpor,“ dodal kriminalista.

 

  

 

Přestože od krádeže až po zadržení neuplynulo ani 24 hodin, stačili lupiči půl milionu korun utratit. „V jednom nočním podniku v centru Brna si otevřeli neomezený účet, pronajali bazén, něco prohráli v automatech a za zbytek nakoupili elektroniku,“ vypočítal kriminalista.

 

Zlodějům policisté prokázali spojitost s dalšími sedmnáct případy. Starší z pachatelů má přitom už šestnáct záznamů v rejstříku trestů a první dům vykradl loni v říjnu jen týden nato, co ho pustili z vězení. Mladší, již osmkrát trestaný, muž vyšel z vězení 24. ledna a v Dobelicích tak kradl čtyři dny po propuštění z vězení. Oba jsou nyní ve vazbě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře