Reklama
reklama

Zloděje pustili na amnestii. Za měsíc na svobodě nejméně třináctkrát kradl

Rekordmana brněnského podsvětí dopadli kriminalisté z Králova Pole. Jedná se o jednačtyřicetiletého muže z Brna, který byl letos propuštěn na amnestii a během necelého měsíce kradl nejméně třináctkrát. Ve většině případů se vloupal do zaparkovaných vozidel, odkud bral vše, co je možné nějakým způsobem zpeněžit.

Z nákladního auta na Palackého třídě si například koncem ledna odnesl elektrickou troubu. Nezdráhal se vniknout ani do vozidla zaparkovaného před bránou hřbitova v ulici Kostelní. Z automobilu odcizil koženou tašku s doklady, platebními kartami a finanční hotovostí tři tisíce korun.

 

  

 

V jiném případě se po rozbití okénka vloupal do nákladního vozidla v ulici Střední, odkud vzal batoh s osobními věcmi majitele. Zvlášť nadšený ze svého úlovku zloděj v tomto případě pravděpodobně nebyl. V batohu našel pouze papírové kapesníčky, tři malé lžičky, lepící pásky, pracovní rukavice, nějaké klíče a další drobnosti.

 

  

 

Celkovou škodu poškozením a odcizením věcí u všech třinácti případů muž způsobil bezmála sto tisíc korun. "Za trestné činy krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a poškození cizí věci může ve vězení strávit až pět let," upozornila policejní mluvčí Andrea Straková.

 

Pro tohoto muže je však cela věznice něco jako přechodné bydliště. Za svůj dosavadní život strávil ve vězení již dvacet let, převážně za majetkovou trestnou činnost.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře