Reklama
reklama

Zloděj ukradl peníze z kasičky pod vánočním stromem na náměstí Svobody

Pravděpodobně v noci na středu vykradl zatím neznámý zloděj kasičku charitativní sbírky Červeného kříže pod vánčním stromem na mnáměstí Svobody. Po přestřihnutí zámku u kasičky si odnesl asi čtyři tisíce korun.

Krádež zjistila ředitelka brněnské pobočky Červeného kříže Ivana Holásková ve středu před osmou hodinou ráno „Zloděj vybral všechny papírové bankovky. Zbyly jen mince," uvedla Holásková, která odhaduje, že si neznámý pachatel odnesl asi čtyři tisíce korun. „Naposledy jsme totiž kasičku vybírali v pondělí," vysvětlila s tím, že právě kvůli bezpečnosti vybírali pracovníci Červeného kříže kasičku téměř každý den. Letos v Brně pod vánočním stromem vybrali už přes pět set osmdesát tisíc korun.

 

Kasička v Brně se stala útokem zloděje poprvé. Zmizely peníze určené například na ozdravné pobyty pro nemocné děti.

 

Případem se nyní zabývají policisté. „Případ prošetřujeme, při pátrání možná pomohou záběry z kamer na náměstí," potvrdil mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře