Reklama
reklama

Zloděj ukradl peníze z kasičky pod vánočním stromem na náměstí Svobody

Pravděpodobně v noci na středu vykradl zatím neznámý zloděj kasičku charitativní sbírky Červeného kříže pod vánčním stromem na mnáměstí Svobody. Po přestřihnutí zámku u kasičky si odnesl asi čtyři tisíce korun.

Krádež zjistila ředitelka brněnské pobočky Červeného kříže Ivana Holásková ve středu před osmou hodinou ráno „Zloděj vybral všechny papírové bankovky. Zbyly jen mince," uvedla Holásková, která odhaduje, že si neznámý pachatel odnesl asi čtyři tisíce korun. „Naposledy jsme totiž kasičku vybírali v pondělí," vysvětlila s tím, že právě kvůli bezpečnosti vybírali pracovníci Červeného kříže kasičku téměř každý den. Letos v Brně pod vánočním stromem vybrali už přes pět set osmdesát tisíc korun.

 

Kasička v Brně se stala útokem zloděje poprvé. Zmizely peníze určené například na ozdravné pobyty pro nemocné děti.

 

Případem se nyní zabývají policisté. „Případ prošetřujeme, při pátrání možná pomohou záběry z kamer na náměstí," potvrdil mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře