Reklama
reklama

Zloděj ukradl luxusní BMW, před Brnem jel rychlostí 218 km/h

Luxusní vůz BMW X6 za 1,2 milionu korun zaměřili na svém radaru na rychlostní silnici z Mikulova do Brna jihomoravští dopravní policisté. V autě, které bylo ukradeno ve Vídni, směřoval jeho jedenatřicetiletý řidič z Polska, do své vlasti. Po dramatické honičce, při níž jel rychlostí 218 kilometrů v hodině, jej hlídka chytila v průmyslové zóně na okraji Brna.

Brno - Cizinec na sebe upozornil rychlou jízdou na silničním tahu z Vídně do Brna. U Bratčic na Brněnsku jel rychlostí 180 kilometrů v hodině v místě, kde je povolena stotřicítka. "Policisté jej začali pronásledovat a vyzývali k okamžitému zastavení auta. Na to Polák nereagoval a začal ujíždět. Nebezpečně kličkoval mezi ostatními vozidly a jel i přes odstavné pruhy," popsal nebezpečnou jízdu vedoucí jihomoravské dopravní policie Jindřich Rybka.

 

Dojel tak až na jih Brna, kde se snažil zmizet v průmyslové zóně. Sjezd z rychlostní silnice ale dobře neznal a skončil ve slepé ulici. Vyskočil z kradeného vozu a snažil se utéct, policisté jej ale dopadli a zatkli.  Následné vyšetřování ukázalo, že je na Poláka vydán mezinárodní zatykač a jihomoravští policisté ho proto předali rakouské policii.

"Když pak policisté telefonovali majitelem vozu, kterého právě probudili, ptali se, kde má auto. Rakušan tvrdil, že před domem. Parkoviště však našel prázdné. Vůz jsme mu záhy předali," doplnil Rybka.

Krádeže luxusních verzí BMW jsou ve Vídni v poslední době stále častější. Mnohé z nich pak míří na Moravu, popřípadě dále do Polska, kde jsou na nich pozměněny ochranné znaky, aby mohly být dále prodány.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře