Reklama
reklama

Zloděj ukradl luxusní BMW, před Brnem jel rychlostí 218 km/h

Luxusní vůz BMW X6 za 1,2 milionu korun zaměřili na svém radaru na rychlostní silnici z Mikulova do Brna jihomoravští dopravní policisté. V autě, které bylo ukradeno ve Vídni, směřoval jeho jedenatřicetiletý řidič z Polska, do své vlasti. Po dramatické honičce, při níž jel rychlostí 218 kilometrů v hodině, jej hlídka chytila v průmyslové zóně na okraji Brna.

Brno - Cizinec na sebe upozornil rychlou jízdou na silničním tahu z Vídně do Brna. U Bratčic na Brněnsku jel rychlostí 180 kilometrů v hodině v místě, kde je povolena stotřicítka. "Policisté jej začali pronásledovat a vyzývali k okamžitému zastavení auta. Na to Polák nereagoval a začal ujíždět. Nebezpečně kličkoval mezi ostatními vozidly a jel i přes odstavné pruhy," popsal nebezpečnou jízdu vedoucí jihomoravské dopravní policie Jindřich Rybka.

 

Dojel tak až na jih Brna, kde se snažil zmizet v průmyslové zóně. Sjezd z rychlostní silnice ale dobře neznal a skončil ve slepé ulici. Vyskočil z kradeného vozu a snažil se utéct, policisté jej ale dopadli a zatkli.  Následné vyšetřování ukázalo, že je na Poláka vydán mezinárodní zatykač a jihomoravští policisté ho proto předali rakouské policii.

"Když pak policisté telefonovali majitelem vozu, kterého právě probudili, ptali se, kde má auto. Rakušan tvrdil, že před domem. Parkoviště však našel prázdné. Vůz jsme mu záhy předali," doplnil Rybka.

Krádeže luxusních verzí BMW jsou ve Vídni v poslední době stále častější. Mnohé z nich pak míří na Moravu, popřípadě dále do Polska, kde jsou na nich pozměněny ochranné znaky, aby mohly být dále prodány.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře