Reklama
reklama

Zloděj se nechal zamknout ve firmě a z trezoru vybral peníze

Až pět let za mřížemi hrozí pětatřicetiletému muži, kterého se podařilo dopadnout brněnským kriminalistům. Na svědomí má totiž větší množství krádeží. 

Do provozoven a firem se dostával za použití násilí. Největší škodu způsobil v jedné státní instituci. Nechal se uzamknout v prostorách běžně nepřístupných veřejnosti. „Po konci pracovní doby pak prohledal kancelář, ve které našel klíče od dalších kanceláří a hlavně od trezoru. Z toho pak pohodlně vybral 320 tisíc korun v zapečetěné obálce,“ popsal jeho zlodějský nápad mluvčí policie Pavel Šváb.

 

Muž se zaměřoval především na notebooky, nepohrdl však ani fotoaparátem či odloženým mobilem. Účet za jeho zlodějské řádění se zastavil na částce 450 tisíc korun, z toho škoda způsobená poškozením asi 50 tisíc korun. Takže, i když se mu začátkem ledna poněkud pročistil trestní rejstřík, čeká ho opětovný pobyt tam, kde to už dobře zná.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře