Reklama
reklama

Zloděj se nechal zamknout ve firmě a z trezoru vybral peníze

Až pět let za mřížemi hrozí pětatřicetiletému muži, kterého se podařilo dopadnout brněnským kriminalistům. Na svědomí má totiž větší množství krádeží. 

Do provozoven a firem se dostával za použití násilí. Největší škodu způsobil v jedné státní instituci. Nechal se uzamknout v prostorách běžně nepřístupných veřejnosti. „Po konci pracovní doby pak prohledal kancelář, ve které našel klíče od dalších kanceláří a hlavně od trezoru. Z toho pak pohodlně vybral 320 tisíc korun v zapečetěné obálce,“ popsal jeho zlodějský nápad mluvčí policie Pavel Šváb.

 

Muž se zaměřoval především na notebooky, nepohrdl však ani fotoaparátem či odloženým mobilem. Účet za jeho zlodějské řádění se zastavil na částce 450 tisíc korun, z toho škoda způsobená poškozením asi 50 tisíc korun. Takže, i když se mu začátkem ledna poněkud pročistil trestní rejstřík, čeká ho opětovný pobyt tam, kde to už dobře zná.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře