Reklama
reklama

Zlatník si šel ráno zaplavat. Zloděj mu vykrad auto i dílnu se šperky

Brněnským kriminalistům se v těchto dnech podařilo objasnit případ vloupání do auta a zlatnické dílny z listopadu loňského roku. Padesátiletého zloděje z Brna s bohatou trestní minulostí usvědčily daktyloskopické otisky, které po sobě na místě činu zanechal. Podezřelému muži hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Zlatnickou dílnu v Brně vykradl zloděj poměrně kuriózním způsobem. Dovnitř se vloupal pomocí klíčů, které našel v autě. I auto před tím vyloupil.
Majitel auta a dílny si byl ráno zaplavat v krytém bazénu v brněnských Kohoutovicích. „Když přišel na parkoviště, zjistil, že se mu do auta někdo vloupal. Zmizel chléb, toaletní papír a také právě náhradní klíče od zlatnické dílny,“ řekla mluvčí brněnské policie Anrea Straková.

 

 

 

Muž krádež nejdříve nechtěl hlásit policii. Po návrat domů ale zjistil, že zloděj navštívil i dílnu a ukradl šperky, stříbrné mince i drahé kameny za dvě stě tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře