Reklama
reklama

Zima letos potěšila vinaře. Vinicím mráz neublížil a sníh jim přidal vláhu

Začátkem dubna, kdy většina lidí ještě otráveně shazovala sníh ze svých aut, se naopak radovali vinaři. Konečně zima, jakou potřebovali. „Nebyly velké mrazy a napadlo i hodně sněhu, což vinicím neuškodilo. A navíc díky sněhu mají teď vinice dostatek vláhy,“ vysvětlil předseda sdružení cechu vinařů v Novém Šaldorfu - Sedlešovicích Rostislav Koníček.

Zima nebývá pro vinaře problém, větší hrozbou jsou ale jarní ranní mrazy. Loni v květnu tak převážně starší vinohrady jarní mráz nezvládly. Pokud tedy počasí letos už ničím nepřekvapí, mají se milovníci vína na co těšit. „Dokončil jsem zimní stříhání vinohradů a až do dalšího podzimu je potřeba se o vinohrad starat. Ale když na konci přijde odměna, je to pro vinaře balzám pro duši,“ řekl jeden z drobných vinařů Marek Jelínek.

 

Už nyní se ale mohou příznivci vína těšit na Májové otevřené sklepy. „Prvního května putujeme po vinných novošaldorfských sklepech. Akce je spojena s ochutnávkou vín, občerstvením a připravili jsme i doprovodné akce pro děti. Zkušenější vinaři můžou soutěžit v rozpoznávání aromat,“ dodal k akci Koníček. (rub)

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře