Reklama
reklama

Zima letos potěšila vinaře. Vinicím mráz neublížil a sníh jim přidal vláhu

Začátkem dubna, kdy většina lidí ještě otráveně shazovala sníh ze svých aut, se naopak radovali vinaři. Konečně zima, jakou potřebovali. „Nebyly velké mrazy a napadlo i hodně sněhu, což vinicím neuškodilo. A navíc díky sněhu mají teď vinice dostatek vláhy,“ vysvětlil předseda sdružení cechu vinařů v Novém Šaldorfu - Sedlešovicích Rostislav Koníček.

Zima nebývá pro vinaře problém, větší hrozbou jsou ale jarní ranní mrazy. Loni v květnu tak převážně starší vinohrady jarní mráz nezvládly. Pokud tedy počasí letos už ničím nepřekvapí, mají se milovníci vína na co těšit. „Dokončil jsem zimní stříhání vinohradů a až do dalšího podzimu je potřeba se o vinohrad starat. Ale když na konci přijde odměna, je to pro vinaře balzám pro duši,“ řekl jeden z drobných vinařů Marek Jelínek.

 

Už nyní se ale mohou příznivci vína těšit na Májové otevřené sklepy. „Prvního května putujeme po vinných novošaldorfských sklepech. Akce je spojena s ochutnávkou vín, občerstvením a připravili jsme i doprovodné akce pro děti. Zkušenější vinaři můžou soutěžit v rozpoznávání aromat,“ dodal k akci Koníček. (rub)

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře