Reklama
reklama

Zfetovaný mladík se zákazem řízení vlezl od volantu na zadní sedadlo

Že za volantem neseděl a auto neřídil, tvrdil policistům devětadvacetiletý mladík, který hned poté, co ho na silnici hlídka zastavila, přelezl od volantu na zadní sedadlo. Měl k tomu důvod. Nejenže totiž řídil pod vlivem drog, ale měl navíc odebraný řidičský průkaz.

Dalšího „vynalézavého“ řidiče kontrolovali cizinečtí policisté ve Veselí nad Moravou. Před půlnocí zastavovali vozidlo Toyota, jehož řidič však evidentně s policejní hlídkou nechtěl mít co do činění. Jak se později ukázalo, měl k tomu pádné důvody. "Začal proto ujíždět směrem na Vnorovy. Policisté se okamžitě vydali za ním a když řidič viděl, že nemá šanci hlídce ujet, rozhodl se zastavit a okamžitě přelezl na zadní sedadlo. Vystoupit odmítal, proto mu policisté z auta museli pomoci za použití hmatů a chvatů," popsala akci policejní mluvčí Petra Vedrová.   Řidič stále sveřepě tvrdil, že za volantem auta, ve kterém s ním cestovali další dva spolujezdci, neseděl a vozidlo vůbec neřídil. Provedený test na přítomnost drog u devětadvacetiletého muže byl pozitivní na amfetamin. Mladík měl navíc od konce loňského roku soudem uložený zákaz řízení a podmíněný trest v délce 18 měsíců. "Teď se bude zpovídat ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi," dodala mluvčí.    

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře