Reklama
reklama

Zfetovaný mladík se zákazem řízení vlezl od volantu na zadní sedadlo

Že za volantem neseděl a auto neřídil, tvrdil policistům devětadvacetiletý mladík, který hned poté, co ho na silnici hlídka zastavila, přelezl od volantu na zadní sedadlo. Měl k tomu důvod. Nejenže totiž řídil pod vlivem drog, ale měl navíc odebraný řidičský průkaz.

Dalšího „vynalézavého“ řidiče kontrolovali cizinečtí policisté ve Veselí nad Moravou. Před půlnocí zastavovali vozidlo Toyota, jehož řidič však evidentně s policejní hlídkou nechtěl mít co do činění. Jak se později ukázalo, měl k tomu pádné důvody. "Začal proto ujíždět směrem na Vnorovy. Policisté se okamžitě vydali za ním a když řidič viděl, že nemá šanci hlídce ujet, rozhodl se zastavit a okamžitě přelezl na zadní sedadlo. Vystoupit odmítal, proto mu policisté z auta museli pomoci za použití hmatů a chvatů," popsala akci policejní mluvčí Petra Vedrová.   Řidič stále sveřepě tvrdil, že za volantem auta, ve kterém s ním cestovali další dva spolujezdci, neseděl a vozidlo vůbec neřídil. Provedený test na přítomnost drog u devětadvacetiletého muže byl pozitivní na amfetamin. Mladík měl navíc od konce loňského roku soudem uložený zákaz řízení a podmíněný trest v délce 18 měsíců. "Teď se bude zpovídat ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi," dodala mluvčí.    

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře