Reklama
reklama

Žena poslala sms a obratem poslala podvodníkovi pět tisíc korun

Hned několik osob z Brna se koncem února obrátilo na policii. Tito lidé se stali obětí podvodníků, kteří využili jejich dobré vůle a prostřednictvím mobilu je okradli o několik tisíc korun.

Například šestačtyřicetileté ženě přišla ve čtvrtek na mobil autorizační sms. Vzápětí jí volal neznámý muž, že si spletl číslo, omylem uvedl její a tím pádem heslo přišlo na její mobil. Poprosil ji, zda by mu jej nepřeposlala. Celá situace se ještě jednou opakovala a důvěřivá žena mu tak dvakrát heslo poslala.

 

„Během patnácti minut jí přišly potvrzující sms, že dobila muži ve dvou případech celkem téměř pět tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. „Protože se tento i obdobné případy vynalézavých podvodníků množí, doporučujeme k podobným prosbám o sdělení hesel či přeposílání kódu sms přistupovat s rozvahou a být velmi obezřetní. Nejlepší prevencí je, nesdělovat je vůbec,“ doporučil Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře