Reklama
reklama

Žena poslala sms a obratem poslala podvodníkovi pět tisíc korun

Hned několik osob z Brna se koncem února obrátilo na policii. Tito lidé se stali obětí podvodníků, kteří využili jejich dobré vůle a prostřednictvím mobilu je okradli o několik tisíc korun.

Například šestačtyřicetileté ženě přišla ve čtvrtek na mobil autorizační sms. Vzápětí jí volal neznámý muž, že si spletl číslo, omylem uvedl její a tím pádem heslo přišlo na její mobil. Poprosil ji, zda by mu jej nepřeposlala. Celá situace se ještě jednou opakovala a důvěřivá žena mu tak dvakrát heslo poslala.

 

„Během patnácti minut jí přišly potvrzující sms, že dobila muži ve dvou případech celkem téměř pět tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. „Protože se tento i obdobné případy vynalézavých podvodníků množí, doporučujeme k podobným prosbám o sdělení hesel či přeposílání kódu sms přistupovat s rozvahou a být velmi obezřetní. Nejlepší prevencí je, nesdělovat je vůbec,“ doporučil Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře