Reklama
reklama

Žena chtěla půjčit deset tisíc. Půjčku nedostala, provolala osm a půl tisíce

Dvacetiletá žena ze Znojemska se před Vánocemi rozhodla, že požádá o rychlou půjčku po telefonu. Dlouhým telefonátem půjčku nezískala a spíš se zadlužila. Obrátila se proto na policii.

Žena potřebovala nutně deset tisíc korun. Vybrala si jednu z mnoha možností inzerovaných v novinách a konala. Zatelefonovala na linku typu 900 95X XXX. "Byla si vědoma toho, že se jedná o linku s vyšším hovorným. Věděla, že za úvodní trojicí číslic následuje cena hovoru v korunách a minuta volání stála tedy pětadevadesát korun. Na začátku na to byla i upozorněna," popsala mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

 

Operátor na lince ale ženě zároveň sdělil, že pokud se na půjčce nedohodnou, nebude platit nic. Celý hovor trval asi hodinu a půl a výsledek ženu rozhodně nepotěšil, protože rychlou půjčku nedostala. Při vyúčtování za hovorné navíc ještě zjistila, že ji tento jediný telefonát přišel na osm a půl tisíce korun.

 

"Žena se cítí podvedena, protože to není v souladu s tím, co jí v úvodu hovoru slíbili. Obrátila se proto na policii. Nyní prověřujeme, kdo se za volaným číslem ukrývá a jak opravdu celá záležitost proběhla. Ostatní občany v souvislosti s tímto případem varujeme, ať raději spoléhají na osvědčené způsoby půjčení peněz v bankách," dodala k případu mluvčí.

 

Lákavé půjčky po telefonu, které nabízejí stovky tisíc korun na počkání, by ale měly od nového roku skončit. Vláda loni předražené linky zatrhla v rámci novely zákona o spotřebitelském úvěru.

 

"Pravidlo by mělo chránit spotřebitele, kteří jsou vystaveny nekalým praktikám některých zprostředkovatelů. Ti jednají s jediným úmyslem – zajistit sobě provizi, případně další platby,“ vysvětlovalo ministerstvo financí svůj návrh v předkládací zprávě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře