Reklama
reklama

Žena chtěla půjčit deset tisíc. Půjčku nedostala, provolala osm a půl tisíce

Dvacetiletá žena ze Znojemska se před Vánocemi rozhodla, že požádá o rychlou půjčku po telefonu. Dlouhým telefonátem půjčku nezískala a spíš se zadlužila. Obrátila se proto na policii.

Žena potřebovala nutně deset tisíc korun. Vybrala si jednu z mnoha možností inzerovaných v novinách a konala. Zatelefonovala na linku typu 900 95X XXX. "Byla si vědoma toho, že se jedná o linku s vyšším hovorným. Věděla, že za úvodní trojicí číslic následuje cena hovoru v korunách a minuta volání stála tedy pětadevadesát korun. Na začátku na to byla i upozorněna," popsala mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

 

Operátor na lince ale ženě zároveň sdělil, že pokud se na půjčce nedohodnou, nebude platit nic. Celý hovor trval asi hodinu a půl a výsledek ženu rozhodně nepotěšil, protože rychlou půjčku nedostala. Při vyúčtování za hovorné navíc ještě zjistila, že ji tento jediný telefonát přišel na osm a půl tisíce korun.

 

"Žena se cítí podvedena, protože to není v souladu s tím, co jí v úvodu hovoru slíbili. Obrátila se proto na policii. Nyní prověřujeme, kdo se za volaným číslem ukrývá a jak opravdu celá záležitost proběhla. Ostatní občany v souvislosti s tímto případem varujeme, ať raději spoléhají na osvědčené způsoby půjčení peněz v bankách," dodala k případu mluvčí.

 

Lákavé půjčky po telefonu, které nabízejí stovky tisíc korun na počkání, by ale měly od nového roku skončit. Vláda loni předražené linky zatrhla v rámci novely zákona o spotřebitelském úvěru.

 

"Pravidlo by mělo chránit spotřebitele, kteří jsou vystaveny nekalým praktikám některých zprostředkovatelů. Ti jednají s jediným úmyslem – zajistit sobě provizi, případně další platby,“ vysvětlovalo ministerstvo financí svůj návrh v předkládací zprávě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře