Reklama
reklama

Ze zásuvek v bytech vycházel kouř. Hořelo ve spáře panelového domu

Více než třicet hodin zjišťovali a likvidovali hasiči oheň v dilatační spáře mezi panelovými domy v Blansku. Situaci komplikoval fakt, že se do prostoru spáry těžko dostávala voda k hašení.

Obyvatele domu vyděsil podezřelý kouř, který vycházel ze zásuvek. „Průzkumem se podařilo odhalit příčinu zakouření. V dilatační spáře mezi bytovými domy, široké asi pět centimetrů, vznikl skrytý požár. Byl bez viditelného plamenného hoření, hasiči proto vytvořili na půdě domu otvor, kterým se dostali do spáry,“ popsal zásah mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

 

Prolévání dilatační spáry trvalo asi třicet hodin. Hasiči spáru vždy prolili a následně během celého dne kontrolovali vývoj požáru. Ke sledování požáru použili také termokameru. Bylo také potřeba do některých bytů nasadit vysoušeče k odstranění vlhkosti ze stěn přilehlých k dilatační spáře.

 

 

 

„Vyšetřovatel zjistil, že příčinou vzniku tohoto poněkud kuriózního požáru byla nedbalost při stavebních úpravách v domě. Předběžně byla škoda odhadnuta na padesát tisíc korun,“ dodal mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře