Reklama
reklama

Závody na Automotodromu zaměstnaly také letos desítky strážníků a dopravních dispečerů

Grand Prix 2012 proběhlo z pohledu MP klidně, několik řidičů však dostalo vysoké pokuty. Bezproblémů proběhlo také organizace hromadné dopravy na závody. Dispečeři byli připraveni i na variantu deště a zavedli speciální linku P z parkoviště na Staré dálnici.

K bezpečnosti a co nejplynulejší dopravě více než dvou set tisíc návštěvníků Masarykova okruhu přispívali po dobu celé víkendové Velké ceny brněnští strážníci v součinnosti se státní policií, víc jak desítka dopravních dispečerů a dalších pracovníků DPMB. Do práce šlo navíc také téměř šedesát řidičů autobusů.

 

 

 

Do terénu nasadila městská policie i takzvané kontaktní vozidlo, díky němuž bylo možné řešit závažnější přestupky ve zkráceném řízení. Pracovníci Odboru dopravy Magistrátu města Brna v něm mohli projednat například přestupky cizinců a dalších osob, u nichž by bylo dořešení jinou formou složité. Řidiči mohli být potrestáni přestupkovou komisí okamžitě a přímo na místě.

 

 

 

Hlídky MP předaly do zkráceného řízení bezmála dvacítku přestupků, až na výjimky se jednalo o řidiče pod vlivem alkoholu. Jednu z těchto výjimek tvořil muž bez řidičského oprávnění, kterého strážníci přistihli v noci na sobotu. Přestupek tohoto muže byl řešen právě v kontaktním vozidle, kde obdržel pokutu ve výši několika desítek tisíc korun a na jeho vrub půjde také tisícikorunový správní poplatek.

 

 

 

Dva řidiči s více než 1 promile alkoholu v krvi byli předáni PČR pro podezření ze spáchání trestného činu. Sankcí ve výši několika desítek tisíc korun potrestala komise polsky hovořícího šoféra, také ten takzvaně "nadýchal". Za popíjení před jízdou dostal vysokou pokutu i chorvatsky hovořící muž.

 

„Strážníci od pátku do neděle hlídali uzávěry a usměrňovali dopravu na cestě směrem od Žebětína, na příjezdové silnici od Ostrovačic a na hlavní silnici směrem k paddocku. S přihlédnutím k počtu diváků byl průběh akce relativně klidný. Strážníci se nemuseli zabývat žádnými nestandardními situacemi v dopravě ani z hlediska veřejného pořádku. Pouze několikrát vyjížděli k oznámením o rušení nočního klidu, která vždy vyřešili přímo na místě s přestupci. Zaznamenali také mírně zvýšený pohyb podnapilých osob na různých místech Brna, na bezpečnost ve městě to však nemělo vliv. Hlídky MP v rámci opatření při Velké ceně intenzivně kontrolovaly i centrum města. Působily především preventivně, aby nedocházelo k nejrůznějším typům krádeží, ať už osobních věcí odložených na tribunách nebo v zaparkovaných autech“ uvedla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

 

 

 

Bez větších problémů jezdila také hromadná doprava. Zavedeny byly tři zvláštní autobusové linky, které přepravily desítky tisíc návštěvníků. Interval v některých hodinách dosahoval i tří minut, proto bylo nasazeno téměř šedesát autobusů. Autobusy svážely jak návštěvníky od záchytných parkovišť a kempů v okolí Automotodromu, tak také tisíce lidí z Brna a turistů zde ubytovaných. Přestože měly linky pravidelný interval, byly na několika místech monitorovány dispečery a v případě potřeby posíleny tak, aby přeprava cestujících byla co nejefektnější. Nejvytíženější oblastí byl odvoz ze zastávky Start po skončení hlavního závodu, kdy z tohoto místa odjížděly desítky aut i autobusů v minutovém intervalu.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře