Reklama
reklama

Závody na Automotodromu zaměstnaly také letos desítky strážníků a dopravních dispečerů

Grand Prix 2012 proběhlo z pohledu MP klidně, několik řidičů však dostalo vysoké pokuty. Bezproblémů proběhlo také organizace hromadné dopravy na závody. Dispečeři byli připraveni i na variantu deště a zavedli speciální linku P z parkoviště na Staré dálnici.

K bezpečnosti a co nejplynulejší dopravě více než dvou set tisíc návštěvníků Masarykova okruhu přispívali po dobu celé víkendové Velké ceny brněnští strážníci v součinnosti se státní policií, víc jak desítka dopravních dispečerů a dalších pracovníků DPMB. Do práce šlo navíc také téměř šedesát řidičů autobusů.

 

 

 

Do terénu nasadila městská policie i takzvané kontaktní vozidlo, díky němuž bylo možné řešit závažnější přestupky ve zkráceném řízení. Pracovníci Odboru dopravy Magistrátu města Brna v něm mohli projednat například přestupky cizinců a dalších osob, u nichž by bylo dořešení jinou formou složité. Řidiči mohli být potrestáni přestupkovou komisí okamžitě a přímo na místě.

 

 

 

Hlídky MP předaly do zkráceného řízení bezmála dvacítku přestupků, až na výjimky se jednalo o řidiče pod vlivem alkoholu. Jednu z těchto výjimek tvořil muž bez řidičského oprávnění, kterého strážníci přistihli v noci na sobotu. Přestupek tohoto muže byl řešen právě v kontaktním vozidle, kde obdržel pokutu ve výši několika desítek tisíc korun a na jeho vrub půjde také tisícikorunový správní poplatek.

 

 

 

Dva řidiči s více než 1 promile alkoholu v krvi byli předáni PČR pro podezření ze spáchání trestného činu. Sankcí ve výši několika desítek tisíc korun potrestala komise polsky hovořícího šoféra, také ten takzvaně "nadýchal". Za popíjení před jízdou dostal vysokou pokutu i chorvatsky hovořící muž.

 

„Strážníci od pátku do neděle hlídali uzávěry a usměrňovali dopravu na cestě směrem od Žebětína, na příjezdové silnici od Ostrovačic a na hlavní silnici směrem k paddocku. S přihlédnutím k počtu diváků byl průběh akce relativně klidný. Strážníci se nemuseli zabývat žádnými nestandardními situacemi v dopravě ani z hlediska veřejného pořádku. Pouze několikrát vyjížděli k oznámením o rušení nočního klidu, která vždy vyřešili přímo na místě s přestupci. Zaznamenali také mírně zvýšený pohyb podnapilých osob na různých místech Brna, na bezpečnost ve městě to však nemělo vliv. Hlídky MP v rámci opatření při Velké ceně intenzivně kontrolovaly i centrum města. Působily především preventivně, aby nedocházelo k nejrůznějším typům krádeží, ať už osobních věcí odložených na tribunách nebo v zaparkovaných autech“ uvedla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

 

 

 

Bez větších problémů jezdila také hromadná doprava. Zavedeny byly tři zvláštní autobusové linky, které přepravily desítky tisíc návštěvníků. Interval v některých hodinách dosahoval i tří minut, proto bylo nasazeno téměř šedesát autobusů. Autobusy svážely jak návštěvníky od záchytných parkovišť a kempů v okolí Automotodromu, tak také tisíce lidí z Brna a turistů zde ubytovaných. Přestože měly linky pravidelný interval, byly na několika místech monitorovány dispečery a v případě potřeby posíleny tak, aby přeprava cestujících byla co nejefektnější. Nejvytíženější oblastí byl odvoz ze zastávky Start po skončení hlavního závodu, kdy z tohoto místa odjížděly desítky aut i autobusů v minutovém intervalu.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře