Reklama
reklama

Záložní baterie k operačním sálům hořely v suterénu nemocnice

Druhý stupeň poplachu vyhlásili v úterý odpoledne ve Fakultní nemocnici v Brně. V pavilonu CH bohunického areálu hořela v suterénu rozvodna. Černý dým zakouřil celé přízemí nemocnice. Požár naštěstí neomezil provoz nemocnice. „Nemuseli jsme evakuovat žádné pacienty ani zaměstnance," uvedla mluvčí špitálu Anna Mrázová.

Hasiči rychle zjistili, že ve druhém podzemním podlaží pavilonu hoří baterie záložního zdroje operačních sálů. Silně zakouřené podzemní prostory technického zázemí nemocnice zdejší pracovníci opustili ještě před příjezdem požárních jednotek. „Požár ani kouř v suterénu neohrozil provoz operačních sálů a dalších pracovišť. S pomocí odborníků zdravotnického zařízení hasiči zajistili odpojení záložních baterií tak, aby pavilon nad požářištěm nezůstal bez elektrického proudu,“ potvrdil mluvčí hasičů Jaroslav Haid.  

 

 

Oheň, který poškodil baterie a zařízení místnosti záložního zdroje, zřejmě způsobila technická závada. Celkovou škodu vyšetřovatel podle předběžného odhadu vyčíslil na 500 tisíc korun. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře