Reklama
reklama

Zahájení činnosti ambulantní sociálně právní poradny, která je součástí projektu Bezpečná lokalita - bezpečné bydlení

Mezinárodně oceněný projekt s názvem Bezpečná lokalita – bezpečné bydlení, který výrazně přispěl ke snížení kriminality v dříve problémovém domě v Koniklecové ulici č. 5 v Novém Lískovci učinil 24. července další důležitý krok k lepšímu soužití ubytovaných osob. Nájemníci, z nichž mnozí patří k osobám ohroženým sociálním vyloučením, mohou ode dneška využívat kontaktního místa Občanské poradny Brno, a to přímo v prostorách svého domu. 

Takzvaná Ambulantní sociálně právní poradna poskytuje vždy v úterý a ve čtvrtek právní rady, informace a pomoc obyvatelům domu. Pomůže jim hledat východiska z tíživých životních situací, jako jsou sousedské a partnerské neshody, dluhy, nesplacené pohledávky a podobně.

 

Série doplňujících se opatření se tedy znovu rozrostla. V dosavadních etapách projektu byla například zřízena funkce domovníka, který detailně zná problémy jednotlivých nájemníků. Proběhla regenerace domu tak, aby se minimalizovaly výdaje na energii a lidé žijící v domě snížili riziko zadlužení a v části dřívějších sklepních prostor funguje klubovna, v níž mohou děti účelně trávit svůj volný čas. Po dohodě a se souhlasem nájemníků monitorují společné prostory chodeb bezpečnostní kamery.

 

Podporu pro rozvoj projektu zajišťuje Statutární město Brno, Jihomoravský kraj a jednotlivé brněnské městské části, které doporučují nájemníky do volných bytových jednotek. V minulosti se podařilo získat také účelovou dotaci od Ministerstva vnitra České republiky.

Důležitou součástí projektu je i úzká a velmi konkrétní spolupráce s Městskou policií Brno. Jejím výsledkem je přímá, účinná a bezprostřední komunikace se strážníky ve svěřené lokalitě.

 

V roce 2011 získaly Brno a městská policie 1. místo v prestižní mezinárodní soutěži Urban Security Award. Vyhlášení vítězů soutěže se stalo součástí první Mezinárodní konference o nových technologiích pro bezpečnost ve městě, pořádané organizací SAFE CITY EUROMED, sdružující země, regiony a města Evropy, Afriky a Asie kolem Středozemního moře, EFUS – Evropského fóra pro bezpečnost ve městech a města Janova. Pilotní projekt byl v Novém Lískovci zahájen již před třemi lety a účinně řeší sociálně patologické jevy, požáry a v neposlední řadě i narušování veřejného pořádku a občanského soužití. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře