Reklama
reklama

Začíná mrznout: Pro lidi bez domova se v Brně otevřou noční krizová centra

V Brně je již několik let provozován systém takzvaných nočních krizových center, která v zimní sezóně od listopadu do března slouží k zajištění možnosti přenocování v mrazivém počasí pro lidi bez domova, kteří z nejrůznějších důvodů nemohou využít jiného způsobu bydlení, přenocování či překlenutí mrazivé noci. Jedná se o lidi, kteří jsou reálně ohroženi na zdraví nebo i životě.

Mimořádnou dotaci 120 tisíc korun na zajištění zimního provozu dvou nočních krizových center pro bezdomovce proto tento týden schválili brněnští radní a rovným dílem si ji rozdělí Armáda spásy a Diecézní charita Brno.

 

Město Brno k tomu prostřednictvím Centra sociálních služeb provozuje dvě noční krizová centra ve Vídeňské a Podnásepní ulici s celkovou kapacitou 40 míst.

 

„Tato kapacita však v exponovaných obdobích od prosince do února není, s ohledem na celkový počet lidí bez domova na území města Brna, dostačující. Reálná potřeba míst v těchto zařízeních je v zimním období přibližně 120 míst,“ vysvětlil primátor města Brna Roman Onderka potřebu navýšit počet míst v nočních krizových centrech a mimořádnou dotaci pro Armádu spásy a Diecézní charitu Brno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře