Reklama
reklama

Začíná mrznout: Pro lidi bez domova se v Brně otevřou noční krizová centra

V Brně je již několik let provozován systém takzvaných nočních krizových center, která v zimní sezóně od listopadu do března slouží k zajištění možnosti přenocování v mrazivém počasí pro lidi bez domova, kteří z nejrůznějších důvodů nemohou využít jiného způsobu bydlení, přenocování či překlenutí mrazivé noci. Jedná se o lidi, kteří jsou reálně ohroženi na zdraví nebo i životě.

Mimořádnou dotaci 120 tisíc korun na zajištění zimního provozu dvou nočních krizových center pro bezdomovce proto tento týden schválili brněnští radní a rovným dílem si ji rozdělí Armáda spásy a Diecézní charita Brno.

 

Město Brno k tomu prostřednictvím Centra sociálních služeb provozuje dvě noční krizová centra ve Vídeňské a Podnásepní ulici s celkovou kapacitou 40 míst.

 

„Tato kapacita však v exponovaných obdobích od prosince do února není, s ohledem na celkový počet lidí bez domova na území města Brna, dostačující. Reálná potřeba míst v těchto zařízeních je v zimním období přibližně 120 míst,“ vysvětlil primátor města Brna Roman Onderka potřebu navýšit počet míst v nočních krizových centrech a mimořádnou dotaci pro Armádu spásy a Diecézní charitu Brno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře