Reklama
reklama

Začíná další průzkum domácností. Tentokrát jen vybraných

Loňské sčítání lidu bylo povinné pro všechny a stát díky němu například ví, kdo má doma splachovací záchod anebo internet. V sobotu statistici rozjíždějí další z pravidelných průzkumů. Šetření pod názvem Životní podmínky 2012 se účastní asi deset tisíc domácností. Více než dvě třetiny z nich opakovaně.

Brno - Zatímco zamilovaní lidé na Valentýna posílali zamilované textové zprávy, Český statistický úřad rozesílal dopis starostům měst a obcí, aby je informoval o průzkumu, který začíná už v sobotu a trvat bude až do poloviny května. "Jedná se o další ročník pravidelného šetření o příjmech a životních podmínkách domácností," vysvětluje mluvčí statistiků Tomáš Chrámecký. Podobný průzkum se koná i v ostatních zemích Evropské unie, takže nejde o český byrokratický výmysl. Podle jeho výsledků se pak nastavuje sociální politika státu.

 

Na rozdíl od sčítání lidu, kde lidé dostali dotazníky do schránek, se v tomto případě setkávají s tazateli u dveří, kde se také dotazníky vyplňují. Proto také statistici rozesílali dopisy starostům, aby ti pak mohli informovat občany. "Je dobře, že se tato osvěta dělá, protože lidé dnes a denně skáčou na lep podvodníkům," říká Josef Patočka z Brna, který však o plánovaném šetření nic nevěděl a tazatele nečekal. "Všechny domácnosti byly do šetření zahrnuty na základě náhodného výběru počítačem," píše se v dopisu, který ČSÚ zasílal starostům. Jak dodává jeho mluvčí, i na krajské správě v Brně je určen kontaktní pracovník, u něhož si lidé mohou ověřit, že návštěvník je skutečně oficiální tazatel (jeho telefon je 542 528 233 - pozn. red).

Zdroj fotografie na titulní straně: www.csmap.cz

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře