Reklama
reklama

Za zvuku hudby skupiny Gipsy Kings přichází do Brna Zorro v novém muzikálu

V roli Zorra se představí herec Lukáš Janota v připravovaném muzikálu Městského divadla Brno. To si zvolilo pro svoji nejnovější inscenaci legendární příběh „Zorra mstitele“. Brněnští herci si střihnou premiéru už tuto sobotu.

Romantický příběh šermíře s maskou si vybral režisér Petr Gazdík pro ztvárnění nového muzikálu Zorro. V pozadí hereckého výkonu hlavního hrdiny, jehož ztvární Lukáš Janota, zazní hudba světoznámé skupiny Gipsy Kings. „Bylo podmínkou zahraniční agentury, abychom použili nějakou jejich nahrávku,“ vysvětlil Gazdík, proč kromě živé hudby diváci uslyší i melodie z nahrávky pořízené přímo Gipsy Kings.

 

Podle Gazdíka se postava Zorra bude ale od tradičního pojednání trochu lišit. „Kluk, normální floutek, odjede do Španělska, kde se dá do kupy s partou cikánů. Později se však stává spíše než mstitelem – ochráncem,“ dodal Gazdík. „Je to napsáno ve stylu Spidermana – nechce být hrdina, chce jen holky a víno, ale když vidí, že je potřeba, tak se z něj stává klaďas,“ upřesnil roli Zorra režisér Gazdík.

 

Zorro je připraven jako flamencový muzikál. Herci prošli měsíčním školením flamenca. Celkově je hra podložena španělskými základy, diváci se ale nemusí bát, že by muzikálu nerozuměli. „My se snažíme v rámci překladu nastínit divákům, o čem daná scéna pojednává a potom používáme španělské fráze,“ vysvětlil postavení španělštiny v plánované inscenaci Gazdík.

 

V hlavní roli Zorra se představí Lukáš Janota, který hraje bez alternace. V dalších rolích se ukáže Johana Gazdíková, Viktória Matušovová, Svetlana Janotová, Ivana Vaňková, Jan Apolenář nebo Ladislav Kolář. Kytaristu ztvární Dario, kterého doplní přímo na pódiu dva trumpetisté. Na prknech, která znamenají svět, se odehraje premiéra Zorra v sobotu 16. března 2013.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře