Reklama
reklama

Za vraždu čtyřměsíčního syna dostala matka pěti dětí 16 let!

Za vraždu svého čtyřměsíčního kojence půjde devětatřicetiletá Iveta J. z Brna na 16 let do vězení. Bezbranným miminkem totiž udeřila hlavou o zem a pak ho uložila do postýlky, kde chlapec zemřel. Žena přitom měla nastoupit do vězení za týrání devítileté dcery, syn měl skončit v kojeneckém ústavu.

Matka pěti dětí byla v okamžiku, kdy svého syna Jana v květnu zabila, opilá. „Byla jsem ožralá jako prase. Pila jsem v hospodě pivo a doma rum,“ přiznala žena před soudem.

 

Právě nástup do vězení za týrání dcery žena podle žaloby psychicky neunesla. „Shodila bezbranné dítě z výšky ramen na zem. Chlapeček po nárazu hlavičkou na podlahu utrpěl vážná poranění hlavy a krvácení do mozku a po uložení do postýlky se později udusil,“ řekla žalobkyně Zuzana Zámoravcová.

 

Vyučená dámská krejčová už byla v minulosti tři ve vězení za ublížení na těle a má tresty i za krádeže.

 

V neprospěch obžalované hovořil u soudu i fakt, že podle znalců věděla, co dělá  a syna poté, co ho hodila na zem, uložila do postele a nesnažila se mu pomoci. Lékaře zavolala až po několika hodinách. Vysoký trestu ženě patří i proto, že svého činu nelitovala.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře