Reklama
reklama

Za vínem a historií na jižní Moravu

České dráhy a Technické muzeum v Brně Vás v sobotu 13. 10. 2012 zvou na zážitkový výlet do Šatova, který si můžete zpříjemnit produkty vinařské společnosti Znovín Znojmo nebo spojit s vlastním cyklovýletem.

Přijďte zavzpomínat na dobu nedávno minulou. Historický vlak vás přenese do 80. let 20. století, do doby existence tzv. železné opony, kdy dostat se přes stání hranici bylo velmi složité.

 

Vlak bude sestaven z lokomotivy T 478.1001 „Bardotka“, která byla vyrobena v 60. letech a z historických vozů 3. třídy „Rybák“. Do vlaku je zařazen také cyklovůz pro přepravu jízdních kol (přeprava jízdních kol je zdarma) a  bufetový vůz s občerstvením a víny ze Znovínu Znojmo, a.s.

 

Samotnou jízdu vlaku do Šatova oživí dobově oděné osoby s ukázkami z kontroly  cestujících přes státní hranice v 80. letech 20. století. Ve vlaku budou působit příslušníci Sboru ozbrojené ochrany železnic, Pohraniční stráže, Oddělení pasové kontroly a Celní správy.

 

 

V Šatově se nachází Areál československého opevnění, který je ve správě Technického muzea v Brně. Máte možnost prohlídek pěchotního srubu MJ–S 3 Zahrada, u repliky signální stěny uvidíte příslušníky Pohraniční stráže při zadržování narušitele hranic. Bližší informace k ukázkám najdete na www.technicalmuseum.cz. Dále bude mimořádně zpřístupněn i další pěchotní srub MJ–S 4 Zatáčka u obce Chvalovice, který je ve správě Klubu vojenské historie „ROTO Chvalovice“.

 

 

Doprovodný program nabízí také Cyklo Klub Kučera ze Znojma. Můžete zde získat materiály k cykloturistice na Znojemsku, ale také informace k technickému stavu kola. Dále se na programu podílí Znovín Znojmo, a.s., který má své hlavní sídlo právě v Šatově. Nabízí např. ochutnávky vín přímo ve známé vinici Šobes nebo burčák v Louckém klášteře ve Znojmě. Velký labužnický zážitek slibuje také návštěva Moravského sklípku v Šatově.

 

 Z hlavního nádraží v Brně vlak odjíždí v 8.30, odjezdy z jiných stanic najdete na http://www.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/681-historicky-cyklovlak-velo-pody...

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce v ulici Hladíkova v Brně-Černovicích započali dnes 24. března 2018. Pro Brňany to znamená uzavření pravého jízdní pruhu směrem do centra. Uzavírka z důvodu oprav krytu vozovky potrvá...
24.03.2018 - 12:00
Centrum města se dlouhodobě potýká s nedostatečným počtem veřejných toalet. Městská část Brno- -střed vymyslela poněkud zvláštní řešení.
24.03.2018 - 09:08
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Komentáře