Reklama
reklama

Za ukradený talisman dostane nálezce 30 tisíc korun!

Peníze jako odměnu nabízí podnikatel Josef Nekvapil tomu, kdo mu vrátí jeho ukradený talisman a další věci z vykradeného auta. Jen za staré oranžové gumové pískací prasátko slíbil vyplatit patnáct tisíc korun! Krádež, která se stala poblíž Olomoučan na Brněnsku, vyšetřuje i policie.

Zloděj nebo zloději vykradli zaparkované auto podnikatele na lesní cestě u silnice mezi Olomoučany a Rudicemi na Brněnsku.  Zmizely tři batohy a velká bílá taška. Právě v ní bylo - v malé bílé plátěné taštičce - osm centimetrů velké oranžové gumové pískací prasátko.

 

Třicet let starý, nyní již ztvrdlý a nepískající  talisman má pro Josefa Nekvapila velkou cenu. „Třicet let se mnou trávil den i noc, projezdil se mnou půlku světa, byl se mnou v kapse na všech třech státnicích a je navíc po dvou operacích hlavy, která mu už v průběhu let upadla,“ popisuje pro noviny Centrumnews svůj vztah k talismanu mladý muž.

 

Zloději zřejmě odjeli z místa krádeže směrem přes Habrůvku na Býčí skálu. Podle Nekvapila je možné, že se někde cestou zbavili ukradených věcí, které pro ně neměly hodnotu. „V případě nálezu všech ukradených a pro zloděje bezcenných věcí, kterými jsou prasátko, pistole Glock, černé záznamníky z roku 2011 a 2012, klíče, veškeré doklady na jména Josef Nekvapil, Ivo Řezáč, Jaroslava Trubačová, Oldřich Jelínek, vyplatím nálezci odměnu třicet tisíc korun,“ slíbil Nekvapil.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře