Reklama
reklama

Za odpad možná zaplatí lidé v Brně víc. O 175 korun

Brno chce od příštího roku zvýšit poplatky za odpad ze současných 500 na 675 korun. Magistrát zdražení zdůvodnil novelou zákona, která dává městům možnost poplatek zvýšit. Zdražovat se bude i přesto, že lidé se už v létě vyjádřili proti zvýšení poplatku za odpad v anketě, kterou magistrát pořádal.

Nepopulární zdražení projednali tento týden brněnští radní a musí jej ještě schválit zastupitelstvo. „Současný poplatek nepokrývá skutečné náklady na svoz odpadu a radnice na odpady doplácela z jiných příjmů,“ vysvětlil zdražení náměstek primátora Oliver Pospíšil s tím, že chybějící peníze, které spolkl svoz odpadu, se projevily například v omezení činnosti dopravního podniku.  

Podle lidí je už ale nyní poplatek příliš vysoký. Čtyřčlenná rodina tak místo dvou tisíc korun zaplatí za odpad 2700 korun. Opozičního zastupitel Strany Zelených Martin Ander se navíc obává, že se zvýšením poplatku budou lidé méně motivovaní ke třídění. „Likvidace nevytříděného odpadu je přitom mnohem dražší,“ upozornil Ander.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře