Reklama
reklama

Za kulturou v centru Brna do kavárny Savoy

Pokud máte rádi dobrou kávu, čokoládu, čaj, zákusky a neradi se při takové přiležitosti nudíte, můžete navštívit kavárnu Savoy na Jakubského náměstí, kde se pravidelně konají různé kulturní akce.

Každý všední den od 15 do 18 hodin můžete v kavárně posedět a uslyšet živě hrát klavír, který je umístěný na balkonku nad schody kavárny. Každý den hraje jiný klavírista a nyní se připravuje speciální „piano menu“.

 

Mladá skupina nadšenců sem chodí organizovat swingovou tančírnu. V úterý 30.října bude navíc i s živou kapelou, kdy bude pravděpodobně střídána s reprodukovanou hudbou. Kapela se jmenuje Pavlík a továrna na jam.

 

Milovníci na jazz si přijdou na své vždy ve středu, kdy se uskutečňují jazzové koncerty menších uskupení, čímž se snaží kavárna navázat na dřívější tradici. Prostor je zde dáván hlavně mladým umělcům, například studentům JAMU. Tento týden vystoupí Radim Přidal Trio, mladí jazzmani, jazové standardy v zajímavém provedení (kytara, baskytara a saxofony).

 

V sobotu 3.listopadu se můžete těšit na druhý reprezentační swingový ples „Někdo to rád horké 2“.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře