Reklama
reklama

Za kulturou v centru Brna do kavárny Savoy

Pokud máte rádi dobrou kávu, čokoládu, čaj, zákusky a neradi se při takové přiležitosti nudíte, můžete navštívit kavárnu Savoy na Jakubského náměstí, kde se pravidelně konají různé kulturní akce.

Každý všední den od 15 do 18 hodin můžete v kavárně posedět a uslyšet živě hrát klavír, který je umístěný na balkonku nad schody kavárny. Každý den hraje jiný klavírista a nyní se připravuje speciální „piano menu“.

 

Mladá skupina nadšenců sem chodí organizovat swingovou tančírnu. V úterý 30.října bude navíc i s živou kapelou, kdy bude pravděpodobně střídána s reprodukovanou hudbou. Kapela se jmenuje Pavlík a továrna na jam.

 

Milovníci na jazz si přijdou na své vždy ve středu, kdy se uskutečňují jazzové koncerty menších uskupení, čímž se snaží kavárna navázat na dřívější tradici. Prostor je zde dáván hlavně mladým umělcům, například studentům JAMU. Tento týden vystoupí Radim Přidal Trio, mladí jazzmani, jazové standardy v zajímavém provedení (kytara, baskytara a saxofony).

 

V sobotu 3.listopadu se můžete těšit na druhý reprezentační swingový ples „Někdo to rád horké 2“.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře