Reklama
reklama

Za bylinami netradičně do Technického muzea v Brně!

Chcete-li se dozvědět, co obsahují léčivé rostliny, jaké mají účinky a jak je můžeme využívat, navštivte ve středu 13. června Technické muzeum v Brně. V 10.00, 12.00 a 14.00 hodin Vás zde čeká zajímavý program.

Program bude připravený pracovníky Farmaceutické fakulty Veterinární a farmaceutické univerzity Brno Ing. Marcelou Nejezchlebovou, Mgr. Ondřejem Neuwirthem a Mgr. Jakubem Tremlem.  Po krátké přednášce Mgr. Ondřeje Neuwirtha na téma léčivé rostliny (jejich rozdělení podle účinku s příklady rostlin z jednotlivých skupin) si můžete vyzkoušet své znalosti.

 

„Pro žáky druhého stupně základních škol jsou připraveny ukázky rostlinných drog (sušených bylin) s popisem a bez popisu a ukázky čerstvých rostlin s popisem a bez popisu. Po prostudování těchto ukázek bude úkolem dětí přiřadit neoznačené rostlinné drogy k neoznačeným čerstvým mateřským rostlinám“ uvedla Naďa Urbánková z Technického muzea v Brně.

 

Pro studenty středních škol jsou připraveny čajové směsi, ukázky rostlinných drog i čerstvých bylin. Jejich úkolem bude prozkoumat vylosovanou čajovou směs, určit v ní tzv. mateřské rostliny a také stanovit k  jakému účelu se daná čajová směs užívá. Jednotlivé drogy identifikované v čajové směsi pak studenti přiřadí k mateřským rostlinám v čerstvém stavu. Na závěr soutěže studenti napíší, jak se liší použití vybrané rostlinné drogy z dané čajové směsi dnes a v dobách Petra Ondřeje Mattioliho.

 

Nejšikovnější soutěžící se mohou těšit na pěkné ceny. Zájemci budou moci nahlédnout do výtisku Mattioliho herbáře z roku 1929, zapůjčeného ze soukromé sbírky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře