Reklama
reklama

Za bylinami netradičně do Technického muzea v Brně!

Chcete-li se dozvědět, co obsahují léčivé rostliny, jaké mají účinky a jak je můžeme využívat, navštivte ve středu 13. června Technické muzeum v Brně. V 10.00, 12.00 a 14.00 hodin Vás zde čeká zajímavý program.

Program bude připravený pracovníky Farmaceutické fakulty Veterinární a farmaceutické univerzity Brno Ing. Marcelou Nejezchlebovou, Mgr. Ondřejem Neuwirthem a Mgr. Jakubem Tremlem.  Po krátké přednášce Mgr. Ondřeje Neuwirtha na téma léčivé rostliny (jejich rozdělení podle účinku s příklady rostlin z jednotlivých skupin) si můžete vyzkoušet své znalosti.

 

„Pro žáky druhého stupně základních škol jsou připraveny ukázky rostlinných drog (sušených bylin) s popisem a bez popisu a ukázky čerstvých rostlin s popisem a bez popisu. Po prostudování těchto ukázek bude úkolem dětí přiřadit neoznačené rostlinné drogy k neoznačeným čerstvým mateřským rostlinám“ uvedla Naďa Urbánková z Technického muzea v Brně.

 

Pro studenty středních škol jsou připraveny čajové směsi, ukázky rostlinných drog i čerstvých bylin. Jejich úkolem bude prozkoumat vylosovanou čajovou směs, určit v ní tzv. mateřské rostliny a také stanovit k  jakému účelu se daná čajová směs užívá. Jednotlivé drogy identifikované v čajové směsi pak studenti přiřadí k mateřským rostlinám v čerstvém stavu. Na závěr soutěže studenti napíší, jak se liší použití vybrané rostlinné drogy z dané čajové směsi dnes a v dobách Petra Ondřeje Mattioliho.

 

Nejšikovnější soutěžící se mohou těšit na pěkné ceny. Zájemci budou moci nahlédnout do výtisku Mattioliho herbáře z roku 1929, zapůjčeného ze soukromé sbírky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře