Reklama
reklama

Za bylinami netradičně do Technického muzea v Brně!

Chcete-li se dozvědět, co obsahují léčivé rostliny, jaké mají účinky a jak je můžeme využívat, navštivte ve středu 13. června Technické muzeum v Brně. V 10.00, 12.00 a 14.00 hodin Vás zde čeká zajímavý program.

Program bude připravený pracovníky Farmaceutické fakulty Veterinární a farmaceutické univerzity Brno Ing. Marcelou Nejezchlebovou, Mgr. Ondřejem Neuwirthem a Mgr. Jakubem Tremlem.  Po krátké přednášce Mgr. Ondřeje Neuwirtha na téma léčivé rostliny (jejich rozdělení podle účinku s příklady rostlin z jednotlivých skupin) si můžete vyzkoušet své znalosti.

 

„Pro žáky druhého stupně základních škol jsou připraveny ukázky rostlinných drog (sušených bylin) s popisem a bez popisu a ukázky čerstvých rostlin s popisem a bez popisu. Po prostudování těchto ukázek bude úkolem dětí přiřadit neoznačené rostlinné drogy k neoznačeným čerstvým mateřským rostlinám“ uvedla Naďa Urbánková z Technického muzea v Brně.

 

Pro studenty středních škol jsou připraveny čajové směsi, ukázky rostlinných drog i čerstvých bylin. Jejich úkolem bude prozkoumat vylosovanou čajovou směs, určit v ní tzv. mateřské rostliny a také stanovit k  jakému účelu se daná čajová směs užívá. Jednotlivé drogy identifikované v čajové směsi pak studenti přiřadí k mateřským rostlinám v čerstvém stavu. Na závěr soutěže studenti napíší, jak se liší použití vybrané rostlinné drogy z dané čajové směsi dnes a v dobách Petra Ondřeje Mattioliho.

 

Nejšikovnější soutěžící se mohou těšit na pěkné ceny. Zájemci budou moci nahlédnout do výtisku Mattioliho herbáře z roku 1929, zapůjčeného ze soukromé sbírky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře