Reklama
reklama

Z vyrovnaného zápasu vytěžil dva body Medveščak

Ani třetí vzájemný duel v této sezóně neskončil pro Orly přívětivě. Po první třetině prohrávali o gól, ovšem v té druhé dokázali díky Fialovi s Bořutou nepříznivý vývoj otočit. Avšak v závěrečné části inkasovali celkem třikrát a černou sérii proti Medvesčaku, která včetně tohoto duelu trvá už devět zápasů, nezlomili.

Do začátku utkání vstoupili Orli velmi aktivně, bylo vidět, že se pokouší plnit pokyny trenéra Stloukala a Záhřeb tlačit už od první vteřiny před vlastní bránu. Ovšem i soupeř přijel dobře připraven, pozorně bránil a rychle přistupoval k domácím hráčům. Přesto to bylo právě Znojmo, kdo hrál první přesilovou hru večera a to dokonce v krátkém časovém sledu dvakrát za sebou. Mimo střely Whartona od modré čáry ale Kristana vážněji neohrozilo, naopak Landsman musel zasahovat proti Kostovicovi. Následně se dostávali do šancí především hosté, kteří často využívali mezírek ve znojemské obranné hře. Landsman byl ale vždy na svém místě, nejblíže ke gólu měl Bucke, jemuž se kotouč od mantinelu odrazil přímo na hůl, naštěstí pro domácí trefil pouze bleskově se přemísťujícího Landsmana.

 

Znojmo se těžko dostávalo do útočného pásma, a pokud se mu to povedlo, kotouč honilo zejména po rozích kluziště, ke střele se takřka nedostalo. Medvědi si s nějakou učebnicovou akcí nebo střelou nelámali hlavu, zkoušeli to prakticky ze všech úhlů a pozic. Ujal se až samostatný únik Brandona Bucka, ten uprchl obraně a rychlou střelou zápěstím poslal puk mezi Landsmanovy betony, 0:1. Na druhé straně to zkoušel Bartoš, mířil přímo do Kristanovy náruče. Poslední minutu první třetiny ještě okořenila menší potyčka mezi Bořutou a Greentreem, za kterou byli oba potrestáni.

 

Po přestávce nastoupily týmy na led k další části, mnozí fanoušci ještě ani nebyli na svých místech a už se mohli radovat z gólu. V čase 20:43 si Ondřej Fiala vybruslil na střed hřiště a přesnou ránou mezi betony vyrovnal na 1:1. Prvních deset minut hry pak bylo poznamenáno četnými vyloučeními. Nejdříve domácí dvakrát za sebou bránili svoji klec s Landsmanem, to samé se o něco později odehrávalo i na straně druhé. Hráči v černo-červených dresech byli při početní výhodě 5/3 mírně aktivnější. Marně však ostřelovali chorvatskou bránu, puk se jim nepodařilo doklepnout za čáru ani přes ležícího brankáře.

 

Hra se přelévala ze strany na stranu bez závanu slibnější akce, tu vždy zkazila nepřesnost nebo dobrá obranná činnost. Teprve vteřinu před koncem třetiny se zimní stadion ve Znojmě opět otřásal v základech. Stloukalovi svěřenci protlačili puk do prostoru brankoviště, kde se ho pokoušeli dostat do sítě. A podařilo se. Nejlépe se zorientoval Antonín Bořuta, který jej dopravil za čáru, 2:1.

 

Záhřeb se v posledním dějství zápasu snažil držet kotouč daleko od Kristana, zejména v prvních minutách se mu to však moc nedařilo. Ke střele se dostal Havlík i Šeda, jenže oba mířili nepřesně. Jak se střílí góly, jim znovu ukázal soupeř. Rychle se přemístil ze svého obranného pásma do toho znojemského a Curtis Fraser snížil hubený náskok domácích, 2:2. Medvědi mohli za krátko přidat další zářez, Landsman ale pokryl střelu od modré i tvrdou dorážku Letanga, a držel tak naděje svého týmu na výhru. Skóre se nezměnilo ani po přesilvkových pokusech Stehlíka a Pláňka. Až v čase 51:49 se znovu pohnulo, opět špatným směrem – ve prospěch Záhřebu. Orli si málo hlídali předbrankový prostor, Francois Bouchard z těsné blízkosti překonal vynikajícího Landsmana, 2:3.

 

Znojmo se nadechlo k závěrečnému náporu, téměř všech zbývajících deset minut strávilo před Kristanem. Ovšem byl tu ten samý problém, který ho provázel celým zápasem – nepřesná koncovka a dobře bránící protihráči. Lattner i Henry stříleli mimo bránu. Soupeř pak svůj výstup zakončil gólem do prázdné branky z hole Davida Brinea, 2:4, a na Jihomoravanech si vydobyl dva body.

 

Branky a nahrávky: 21. Fiala (Pláněk, Bickell), 40. Bořuta (Lattner, Strömberg) - 17. Buck (Sertich), 46. Fraser (Miller, Sertich), 52. Bouchard (Brine), 60. Brine (Sertich, Naglich). Rozhodčí: Kincses, Kamsek - Hribar, Kovacs. Vyloučení: 4:8. Bez využití.Diváci: 2238. Střely na branku: 28:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře