Reklama
reklama

Z ukradených platebních karet vybrali dva zloději více než sto tisíc korun

Brněnští policisté už více něž měsíc stále intenzivně pátrají po zlodějích, kteří v prosinci loňského roku vybrali z bankomatů na ukradené platební karty více než sto tisíc korun. Zveřejnili proto fotografie od bankomatů, ze kterých je patrné, že jedním z lupičů by mohla být žena.

Pětapadesátiletá žena se na policii obrátila poté, co navštívila brněnské vánoční trhy a zjistila, že ji neznámý pachatel odcizil z kabelky peněženku, bohužel i se čtyřmi platebními kartami. Ihned kontaktovala příslušné bankovní ústavy, aby karty zablokovala, ovšem zloději byli rychlejší a z účtů se jim podařilo vybrat celkem 102 tisíc korun. Práci jim zcela jistě ulehčila i skutečnost, že paní měla v peněžence několik lístečků s číselnými kombinacemi, z nichž nebylo složité odvodit PIN kódy.

 

  

 

"Policisté žádají všechny občany o pomoc při pátrání po podezřelé dvojici, kterou zachytila bezpečnostní kamera u jednoho z bankomatů. Jakékoliv informace k pohybu či pobytu osob na snímcích, prosím neprodleně sdělte policistům přes tísňovou linku 158," požádala mluvčí brněnské policie Andrea Straková. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře