Reklama
reklama

Z ukradených platebních karet vybrali dva zloději více než sto tisíc korun

Brněnští policisté už více něž měsíc stále intenzivně pátrají po zlodějích, kteří v prosinci loňského roku vybrali z bankomatů na ukradené platební karty více než sto tisíc korun. Zveřejnili proto fotografie od bankomatů, ze kterých je patrné, že jedním z lupičů by mohla být žena.

Pětapadesátiletá žena se na policii obrátila poté, co navštívila brněnské vánoční trhy a zjistila, že ji neznámý pachatel odcizil z kabelky peněženku, bohužel i se čtyřmi platebními kartami. Ihned kontaktovala příslušné bankovní ústavy, aby karty zablokovala, ovšem zloději byli rychlejší a z účtů se jim podařilo vybrat celkem 102 tisíc korun. Práci jim zcela jistě ulehčila i skutečnost, že paní měla v peněžence několik lístečků s číselnými kombinacemi, z nichž nebylo složité odvodit PIN kódy.

 

  

 

"Policisté žádají všechny občany o pomoc při pátrání po podezřelé dvojici, kterou zachytila bezpečnostní kamera u jednoho z bankomatů. Jakékoliv informace k pohybu či pobytu osob na snímcích, prosím neprodleně sdělte policistům přes tísňovou linku 158," požádala mluvčí brněnské policie Andrea Straková. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře