Reklama
reklama

Z posledního venkovního zápasu sezony Kometa body neveze

Trojice venkovních zápasů play-out Kometě příliš nevyšla. Vytěžila z nich jediný bod v Chomutově, který ale stačil na jistotu záchrany. Dnes odehráli Brňané poslední venkovní zápas sezony, ke kterému přijeli do Karlových Varů v omlazené sestavě. Energetici, kteří tvrdě bojují o dvanáctou pozici, naopak nastoupili v největší síle, což dokázali přetavit ve výhru 5:3. V brněnském dresu byli nejvíce vidět oba Svobodové, Jakub byl dokonce u všech tří branek.

V úvodu utkání měli víc ze hry hráči v zelených dresech. Zuckerovu střelu z levé strany ale Falter vyrazil a Zaťovičův pokus z mezikruží skončil mimo. Kometa poprvé zahrozila až po šesti minutách hry. Před brankou se zničehonic zjevil Holec, a Mensatora zachránila horní tyč. Vzápětí se energetici hnali do rychlého protiútoku, a Jan Košťál střelou mezi nohy překonal gólmana. O dvě a půl minuty později se ale Jakub Svoboda bez větší námahy dostal až před brankáře, a střelou pod víko srovnal na 1:1.
V dalším průběhu první třetiny byl k vidění celkem nezáživný hokej, který byl plný nepřesností na obou stranách. Puk měli více v držení hráči Komety, nijak toho ale nedokázali využít. Na opačné straně kluziště se do ojedinělé šance dostal Zucker, nezamířil ale přesně. A když v posledních sekundách neuspěl sám před Falterem ani Kumstát, šlo se do šaten za vyrovnaného stavu.
Druhou periodu zahájili domácí v početní výhodě, větší tlak si ale vytvořit nedokázali. A podobně se vedlo v přesilové hře o chvíli později i hokejistům Brna. Ve 26. minutě se zjevil sám před brankou Nosek, trefil však jen připraveného Faltera. Krátce poté ale po závaru v brankovišti dorazil kotouč do sítě František Skladaný. A brzy bylo v KV Areně ještě veseleji. Parýzek narýsoval krásnou přihrávku na Lukáše Pecha, který svůj nájezd přetavil ve dvougólové vedení.
Kometa se ale nehodlala vzdát, a ve 32. minutě se jí podařilo snížit, když se Vilém Burian trefil přesně mezi Mensatorovy betony. Vzápětí mohl srovnat krok Hruška, jeho ránu ale zastavila branková konstrukce. Karlovarští se znovu ozvali v přesilovce, při které pálil Skladaný těsně vedle. V čase 38: 45 pronikl po levé straně hřiště Pohl, a poslal puk před branku, kde ho z první přesně trefil Jiří Drtina.
Na začátku třetí části hráli domácí přesilovku čtyři na tři, a diváci si přáli pátou branku v síti Komety. Ta nakonec přišla, poté co Pech našel u pravé tyčky volného Petra Kumstáta, kterému stačilo nastavit čepel hole. Energetici mohli hrát v klidu, místo toho si ale situaci znovu zkomplikovali. Jan Hruška dostal pas před branku, a potřetí překonal Mensatora . Kometa se ale do ofenzivy ani moc nehnala, a tak se zbytek duelu odehrával v duchu „přátelského utkání“. Faltera vyzkoušel střelou ze středního pásma Nosek, moc dalších střel už ale k vidění nebylo, a tak zápas skončil výsledkem 5:3.
K. Vary: Mensator - Nosek, Parýzek, J. Látal, Drtina, Gulaši, Gründling, Prošek - Koblasa, Vachovec, Vlach, Skladaný, Zaťovič (C), Pech, Košťál (A), Skuhravý, Bicek, Kumstát, Pohl, Doležal, Zucker.
Kometa: Falter - Žižka (A), Kováčik, Dujsík, Valach, Krejčiřík, Švrček, M. Hruška, Malec - Erat (C), Holec, Zohorna, Raška, T. Svoboda, Burian, Lušňák, Němec, J. Svoboda, Wasserbauer, Mrázek.
Branky a nahrávky: 7. Košťál (Vachovec, Drtina), 28. Skladaný (Prošek, Skuhravý), 29. Pech (Parýzek), 39. Drtina (Pohl), 41. Kumstát (Pech, Zaťovič) – 10. Svoboda J. (Holec), 32. Burian (Svoboda T.), 44. Hruška (Svoboda J., Svoboda T.). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 2:4 navíc Vachovec (KVA) 5+20 za úder hlavou. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3182. Střely na branku: 27:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Tramvaj Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Každý má občas "den blbec" a dělá chyby. Ať už je to zapříčiněné osobními důvody nebo se jen ráno vzbudil s bolestí hlavy. Co se ale stane, když takový den má zrovna řidič tramvaje a v...
22.02.2018 - 06:51
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Komentáře