Reklama
reklama

Z nákladního auta tekla nafta a olej

K nehodě nákladního auta s únikem provozních kapalin hasiči vyjížděli v pátek 27. července na silnici u Habrovan na Vyškovsku.Na silnici z Habrovan do Rousínova se řidič tahače Iveco s návěsem se zřejmě při předjíždění jiného vozidla dostal na krajnici v protisměru a vyjel z jízdní dráhy. 

Při nehodě, která se obešla bez zranění, tahačpřerazil korunu stromu. Z poškozeného stroje se utrhla palivová nádrž a odletěla do vzdálenosti zhruba 30 metrů.Z poškozené nádrže i z tahače vytékala nafta a hydraulický olej.

 

Nehoda byla hasičům ohlášena v 11.02 hodin, na místě zasahovaly jednotky ze stanic v Pozořicích a Vyškově.Protože zhruba 50 litrů nafty a stejné množství oleje uniklo do půdy u silnice, hasiči o události informovali odborživotního prostředí MěÚ v Rusínově a českou inpskeci životního prostředí. Na silnici hasiči sorbentem likvidovali unikající naftu a tmelem utěsnili poškozenou nádrž. Do barelů z nádrže přečerpali zbývajících 250 litrů nafty. Uraženou korunu stromu, která zůstala na silnici, hasiči motorovou pilou rozřezali a její zbytky uklidili mimo jízdní dráhu.

 

Protože úklid vozovky zajistil majitel havarovaného vozidla a k sanaci a ekologické likvidaci kontaminované zeminy byli přivoláni pracovníci specializované firmy, hasiči ukončili zásah a odjeli na základnu. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře